RTÜK Digitürk’te yayınlanan Sex And City 2 adlı filmdeki eşcinsel evlilik töreni sahnesi nedeniyle kanaldan savunma istemiş!

 

Gerekçe: “Milli ve manevi değerler ile Türk aile yapısına aykırılık”

Ya siz kimsiniz? Türk aile yapısı ne? Herkes en az 3 çocuk doğurmak zorunda mı mesela Türk aile yapısına göre

Affedersiniz ama kimle yatacağımıza da mı karışacaksınız?

Yatak odasında olup bitenden size ne? Bir evlilik sahnesi kimin ahlaki ve zihinsel gelişimini bozabilir? Neden? Söz gelimi işi gücü olmadığı için maddi ve toplumsal nedenlerle adamın biriyle evlenen bir kadın, yalnızca birbirini sevdiği için beraber olan iki erkekten daha mı ahlaklıdır sizin nazarınızda?

Evlilik dediğin iki insanın yasalar karşısında birbirinin hayat arkadaşı olduğunun güvencesi, bürokratik işlemlerin kolaylaşması amacıyla yapılmış bir yasal düzenleme değil mi?  Birbirini seven iki insanın zaten evlilik gibi bir kuruma manevi yönden ihtiyacı yoktur. Bana sorarsanız kağıt üzerinde imzası olduğu için değil her sabah yanımda uyanmak istediği için gece benimle yatağa girmeli hayat arkadaşım. Ama tabii bunlar çok öznel konular. Kısaca evlilik günümüzde ticari bir ortaklık bana göre. Bir kadın ve bir erkeğin böyle bir hakkı var, aynı cinsiyetten iki kişiden bu hak neden esirgeniyor?

Genetik veya psikolojik veya sadece canı istiyor diye (çünkü kimse bir gerekçe bulmak zorunda da değil!) karşı cinse değil kendi cinsine ilgi duyan bir genç için bu yayınlar bırakın gelişimi zedelemeyi iyidir bile, bu gençlerin kendini toplumdan dışlanmış hissetmesini engeller. Herkes sizin NORM dediğiniz şekilde hissetmek ve yaşamak zorunda mı? İçinde hissettiklerine karşı mı gelmelidir insan diğerleri gibi, herkes gibi olmak için?

Çocukların ve gençlerin ahlaki ve zihinsel gelişimi konusunda bu kadar duyarlıysanız yok etmeniz gereken o kadar çok program var ki ortalıkta, izlerken insanlar adına utandığım, 5 dakikadan fazla tahammül edemediğim!

Hala böyle homofobik tutumlar içerisinde olan, ahlakı insanların yatak odasında, iki bacağının arasında arayan anlayışıyla bu ülkedeki ahlaki çöküşün baş mimarlarından biridir RTÜK denen kurum benim nazarımda!

ben kadınım

ben kadınım

RTÜK Digitürk’te yayınlanan Sex And City 2 adlı filmdeki eşcinsel evlilik töreni sahnesi nedeniyle kanaldan savunma istemiş!   Gerekçe: “Milli ve manevi değerler ile Türk aile yapısına aykırılık” Ya siz kimsiniz?...

kalbin kırılmasın istiyorsan

kalbin kırılmasın istiyorsan

RTÜK Digitürk’te yayınlanan Sex And City 2 adlı filmdeki eşcinsel evlilik töreni sahnesi nedeniyle kanaldan savunma istemiş!   Gerekçe: “Milli ve manevi değerler ile Türk aile yapısına aykırılık” Ya siz kimsiniz?...

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir