ford-fiesta-beril-ates-his-haritasi

Yaz mevsimi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor hep. Ben de bu yaz durmadan seyahat ederken bırak yazı Eylül’ün sonu gelmiş çatmış bile! Geçen Cuma yaza (ya da sıcak havalara diyelim) son bir veda etme fırsatım oldu! Hem de Bodrum’da! Sebebi ziyaretim yeni Ford Fiesta ile tanışmak için basın lansmanına katılmak ve test sürüşü yaptığımız günün akşamında bir DJ performans sergilemekti.

2017-bodrum-lansman-yeni-ford-fiesta

2017-ford-elif-tanverdi

2017gor-ford-fiesta
Cuma sabah uzun zamandır görmediğim dostlarım ve yeni tanıştığım arkadaşların olduğu tatlı bir ekiple Bodrum’a vardık. Yeni Ford Fiesta’nın özelliklerini anlatan bir sunum ve öğle yemeğinden sonra illüstratör Beril Ateş’in tasarladığı ‘His Haritası’ rehberliğinde test sürüşü için yola çıktık!

2017-nikki-beach-lunch-sushi

2017nikki-beach-ford-fiesta

Bodrum’un muhteşem manzaralara açılan yeşille mavinin türlü tonlarıyla boyanmış kıvrım kıvrım virajlı yollarında otomobil kullanmak zaten inanılmaz keyifli ama hem Beril’in 5 duyumuzu kullanarak hislerimizi takip edip kendi yolumuzu çizmemizi sağlayan his haritası hem de Ford Fiesta’nın sürüş ve araç içi eğlence deneyimini zenginleştiren özellikleriyle bu yol daha da keyifli hale geldi!

2017bodrum-ford-fiesta-test-surusu-lansman
Eğer bir otomobille yola çıkacaksam ilk olarak telefonumu araca bağlayıp istediğim müziği dinleyeceğinden emin olmak isteyenlerdenim. Koltuk ayarı ve aynalardan sonra ekolayzır ayarlarını yaptığımı az çok tahmin edebilirsiniz. Bir de gideceği yere vardığı halde sevdiği şarkı bitmediyse araçtan inmeyenler, park halinde bekleyenler grubuna dahilim :)

Eğer siz de müziği benin gibi hayatınızın merkezine koyduysanız yeni Ford Fiesta’ya bayılmanız muhtemel. Neden derseniz telefonunuzu ister bluetooth ister kablo ile SYNC3 denen araç içi multimedya ve dünyanın en iyi ses sistemlerinden Bang & Olufsen Play ses sistemine bağlayabiliyorsunuz! Ben de tabii ki araca biner binmez hemen son setimi açtım ve Beril’in haritası ile test sürüşüne başladım.

Processed with VSCO with c3 preset
Yalıkavak’ta yel değirmenlerini görüp, manzarayla aşk yaşayıp Bitez’de dondurma yedik. Gümüşlük’ün ennn sevdiğim mekanlarından harika bir gün batımı seyir noktası olan Limon’a bu sene bir türlü gidememiştim. Eylül’e kısmetmiş!

2017-gumusluk-limon-gun-batimi-bodrum

Güneşi burada batırdıktan sonra Club Gümüşlük’te  yemek yedik. Buraya ilk kez geliyorum ama mezeleri ve ara sıcakları lezizdi. Sonrasında yine Club Gümüşlük’te Yüzyüzeyken Konuşuruz konserini dinledik. Sonrasındaysa ben burada biraz müzik çaldım. Burası bir rock bar olduğu için  bir DJ set değil de daha çok sevdiğim müzikleri çaldım diyebilirim =)

2017club-gumusluk-bodrum

Bir başka hisset mottosuyla yenilenen Ford Fiesta segmentinin en çok versiyon sunan modeliymiş. Her biri farklı özelliklerle öne çıkan “Trend”, “Titanium”,‘ST-Line’, ‘Vignale’, ‘Active’ ve ‘ST’ olmak üzere tam 6 versiyonu var. Şu adresten inceleyip karşılaştırma yapabilirsiniz.

2017-yeni-ford-fiesta-elif-lansman-cizenbayan-bodrum
Yeni Fiesta’nın öne çıkan özellikler arasındaysa açılabilir panaromik cam tavan, SYNC3 araç içi multimedya sistemi (ki sesli komut özelliği de var), renkli yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, 10 hoparlör 675 watt’lık B&O Play ses sistemi (bagaja monte bir subwoofer, seçilebilir surround sound özelliği de buna dahil), gece görüşü ve yaya algılama özellikli çarpma önleme yardımcısı, otomatik park sistemi gibi hayatı kolaylaştıran, sürüşü keyifli ve güvenli hale getiren özellikler var

2017-ford-fiesta-interior
2017-ford-fiesta-sync3

Biz turkuaz renk araçlar test ettik ama sunumda gördüğüm kadarıyla onlarca renk seçeneği var. Hatta hem araç içi hem de dış tasarımda farklı renk kombinasyonları ile aracınızı kişiselleştirip tarzınızı yansıtmanız mümkün.

Araçla ilgili daha teknik bilgiler ve fiyatlar için http://www.ford.com.tr/otomobiller/Yeni-Fiesta adresini inceleyebilirsiniz.

Bu son veda harika oldu. Seneye görüşmek üzere yaz, seneye görüşmek üzere Bodrum!

2017-hisset-ford-fiesta

2017-dokun-ford-fiesta

2017-yeni-ford-fiesta-lansman-bodrum

2017-yeni-ford-fiesta-cizenbayan-lansman-bodrum-elif-tanverdi

Video: Galata ve Tünel’de 1 Gün [The Story Of Seven]

Video: Galata ve Tünel’de 1 Gün [The Story Of Seven]

Yaz mevsimi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor hep. Ben de bu yaz durmadan seyahat ederken bırak yazı Eylül’ün sonu gelmiş çatmış bile! Geçen Cuma yaza (ya da sıcak havalara diyelim)...

elif-tanverdi-the-story-of-seven-galata

göçebe hayat tarzı ve stil aşkı

göçebe hayat tarzı ve stil aşkı

Yaz mevsimi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor hep. Ben de bu yaz durmadan seyahat ederken bırak yazı Eylül’ün sonu gelmiş çatmış bile! Geçen Cuma yaza (ya da sıcak havalara diyelim)...

unlu-dolaplarielif-tanverdi-modacruz-cizenbayan

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir