IMG_2184

Yaz geliyor da bana mı geliyor demeyin, siz de biliyorsunuz ki hepimize geliyor. Listelist için hazırladığım, hızla gelen yaza gönül rahatlığıyla hoş geldin diyebilmeniz için şekle şemale girmenizi sağlayacak 9 yöntem huzurlarınızda.

Pilates

timthumb.php-3

Alman Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş bir egzersiz sistemi olan Pilates’i Plates diye yazma gafletinde bulunursanız yaktığınız kaloriler hanenize geri yazılıyor, aman dikkat. Pilates ile hem yağ yakmak hem de beden olarak küçülmek, incelmek, uzamak ve esnemek mümkün.

Bu egzersiz sisteminde doğru bir şekilde nefes alıp vermek ve çalıştırılmak istenen kaslara yoğunlaşmak çok önemli. Yaparken pek terlemiyorsunuz ve hatta dışardan çok kolay gözüküyor ama o işler öyle olmuyor işte: Her şey içte olup bitiyor. Aletle veya toplarla falan yapılması şart değil. Hiçbir aksesuar olmadan sadece mat üzerinde (hatta o bile yoksa çimende yapın) ya da bant, çember, büyük ya da küçük top gibi aksesuarlar ile yapılabilir.

Bir de makinalı versiyonu var ona da reformer deniyor. Hızlı bir şekilde sonuç almak için düzgün beslenme ile birlikte haftada 3-4 kez 1 saat Pilates yapmanız tavsiye olunur.

Gyrotonic

gyritronic-Cori_split

Gyrotonic henüz Türkiye’de çok bilinmeyen ve çok yerde olmayan, Pilates’in daha ritmik, estetik ve dansa benzeyen hali diyebileceğimiz bir antrenman sistemi. Aletle yapılıyor ve aleti bile estetik. Gyrotonic ile zaman içinde şekle girerken inanılmaz şekilde esnemek mümkün. Gyrotonic’in muciti dansçı ve jimnastikçi Julie Horvart bu sistemi hala geliştiriyor. Bu nedenle mükemmele doğru giden bir egzersiz sistemi denebilir. Doktorlar tarafından hastalara fizik tedavi olarak da öneriliyor.

Crossfit

crossfit

Vücudunuzu yaz için dengeli bir forma sokarken aynı zamanda güçlenip, hızlanıp ve dayanıklılığınızı artıracağınız oldukça zor ve kişinin sürekli kendini aştığı değişken bir antrenman sistemi. Gerçekten zor olduğu için kısa sürede yapmanız yeterlidir, yani çalışan, zamanı az olan kişiler için de oldukça uygun.

Anti Gravity Yoga

Anti-Gravity-Yoga

Tavandan sarkan hamak benzeri iplerle Cirque du Soleil ile Pole Dance karışımı hareketler yaparken hem esnemek, hem bolca kalori yakmak hem de eğlenmek mümkün.

Bikram Yoga

Bikram-Yoga

1 buçuk saat süren Hatha Yoga serisini 40 Derece sıcaklıkta bir odada dersin sonunda havuzdan çıkmış gibi görünecek kadar terleyerek yaptığınız, son derece sağlıklı, ısı sayesinde iyice esneyerek kendi sınırlarınızı zorlamanızı kolaylaştıran, dayanıklılık ve konsantrasyonunuzu artırırken daha doğru nefes almayı öğrendiğiniz ve antioksidan bu Yoga türü ile yaza sağlıklı ve fit girmemeniz mümkün değil.

Koşu

kos

En klasik cardio yöntemi olan koşuyu bir hayat stili haline getirin, spor salonlarında yürüyüş bantları üzerinde değil açık havada arkadaşlarınızla beraber koşun, hem mutlu olun, hem rahatlayın, hem yağ yakarak kilo vermenizi hızlandırın.

Yüzme

deniz-baykal-yuzuyor-2

Düzenli bir şekilde haftada 2-4 gün 1.5 saat. İlk yarım saat ısınma, sonra 15 dakika kol, 15 dakika bacak ve 15 dakika tempolu ve 15 dakika nefes kontrollü esnemeye yönelik bir yüzme antrenmanı ile sıkılaşmak ve forma girmek mümkün.

Diyetler

doktor-oz

Dr. Öz’ün tavsiyeleri, Karatay diyeti, Dukan diyeti, Hollywood diyeti, ünlülerin inanılmaz zayıflama yöntemleri… Yarısından fazlası uydurma binlerce çeşit diyet var. Sağlıksız ve bıraktığınız an size verdiğinizden fazlasını geri aldıran şok diyetlerden uzak durarak, en önemlisi uzun süre devam edebileceğiniz ve kendi hayat stilinize uygun, acayip malzemeler aramanız ya da kibrit kutularıyla ölçüm yapmanız gerekmeyen uygulaması kolay diyetleri tercih ederek fazla kilolarınızı daha hızlı bir şekilde def edebilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın, şu altın kuralı unutmayın bonusu:

AoCRVlgCQAACUSS

 

 

2013 biterken

2013 biterken

Yaz geliyor da bana mı geliyor demeyin, siz de biliyorsunuz ki hepimize geliyor. Listelist için hazırladığım, hızla gelen yaza gönül rahatlığıyla hoş geldin diyebilmeniz için şekle şemale girmenizi sağlayacak 9 yöntem huzurlarınızda....

tumblr mramixzxOR1qmosjoo7_1280

Ev partisi yapmayı biz biliriz

Ev partisi yapmayı biz biliriz

Yaz geliyor da bana mı geliyor demeyin, siz de biliyorsunuz ki hepimize geliyor. Listelist için hazırladığım, hızla gelen yaza gönül rahatlığıyla hoş geldin diyebilmeniz için şekle şemale girmenizi sağlayacak 9 yöntem huzurlarınızda....

10384113_10151997838536572_3151578745534163261_n

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir