balat-coffee-and-guide

İstanbul keşfimizin 7’inci videosu için her adımı tarih kokan ama bir o kadar da yenilikçiğiyle öne çıkan, yaratıcı ve özgün pek çok noktayı içinde barındıran, İstanbul denince belki de en keyifli rotalardan biri olarak tabir edilen Fener-Balat’taydık.

Fener İskelesi’nin manzarasına karşı buluşup başladığımız yürüyüşümüze kendilerine esprili biçimde “tahtası eksiklerin atölyesi” diyen ahşap el işçiliğinin cenneti Atölye Kafası ve lezzetli durağımız Cooklife Balat ‘da devam ettik.

Kısa moladan sonra aynı sokakta karşı karşıya konumlanan iki keyifli mekan; 1200 Derece Cam Atölyesi ve  slow foodu hayatımıza ekleyen Kontrast ‘ın manzarasında mahalleye bir de tepeden baktık.

kontrast-balat-the-story-of-seven

Bürkan Özkan’ın klasik tabela atölyesi ise el yapımı çeşit çeşit harika tabelalarla bizi karşıladı. Rotamızda en başta olmasa da görünce hemen içeriye daldığımız  değişik tasarımcıların ürünlerini satan dükkan ve ortak çalışma atölyesi olarak hizmet veren  Olmadık Projeler Atölyesi  ise buralara yeni bir soluk katmış.

balat-streets-istanbul-the-story-of-seven

Hem mezat hem de cafe olarak işletilen vintage durağı Gusto Antik  Cafe ve nostaljiye kapılıp geçmişe yolculuk yaptığımız Anılar Pikap Tamircisi’nin ardından  Balat’ta artisan ekmekler ve tatlılar üreten neşeli fırın Breadtaking ‘de sıcacık keklere, kurabiyelere ve ekmeklere doyduk.

balat-the-story-of-seven

Balat’a gelmişken olmazsa olmaz dediğimiz sonraki mekanımız ise Onur ve Oylum Yüksel’in bize kazandırdığı, leziz kahve menüsüyle öne çıkan  Balat Coffee and Guide oldu. Bu renkli dükkanda ücretsiz bulabileceğiniz Fener & Balat sokak haritası ile keyifli bir rota çizebileceğiniz gibi, Onur Yüksel eşliğinde düzenlenen geliri Balat’a yardım için ayrılan Balat turlarından birine de katılabilirsiniz. 

Fener-Balat rotamızın finalini ise yine Baya İyi ekibiyle beraber ellerimizle hazırladığımız Lynchburg limonatalarımızı yudumlayarak yaptık.

elif-balat-coffee-and-guide

göçebe hayat tarzı ve stil aşkı

göçebe hayat tarzı ve stil aşkı

İstanbul keşfimizin 7’inci videosu için her adımı tarih kokan ama bir o kadar da yenilikçiğiyle öne çıkan, yaratıcı ve özgün pek çok noktayı içinde barındıran, İstanbul denince belki de en...

unlu-dolaplarielif-tanverdi-modacruz-cizenbayan

bizi bizden çok düşünen teknoloji!

bizi bizden çok düşünen teknoloji!

İstanbul keşfimizin 7’inci videosu için her adımı tarih kokan ama bir o kadar da yenilikçiğiyle öne çıkan, yaratıcı ve özgün pek çok noktayı içinde barındıran, İstanbul denince belki de en...

Processed with VSCO with c9 preset

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir