IMG_4404

Çok da bilmediğimiz ama artık yakından takip etmemiz gereken bir farkındalık ayı var: Nisan, yani “Stres Farkındalık Ayı”

Belki durumun ciddiyetinin farkında değiliz ama Dünya Sağlık Örgütü’nün “21. yüzyılın salgın hastalığı” olarak adlandırdığı stresten 7’den 70’e hepimiz muzdaribiz.

Stres, hem özel hayatımızda hem de iş hayatımızda kalıcı olumsuz etkilere yol açabilen tehlikeli bir durum. Ve ne yazik ki stres altında olmak hem verimliliğimizi hem de muhakeme yeteneğimizi düşürüyor.

Biz de ne yaptık? Nisan ayını fırsat bildik ve rahatla, pozitif ol, iyilik seni bulsun mottosuyla, Avusturya Alpleri’nin sakinliğinden ilham alan rahatlama içeceği Tranquini ile güçlerimizi birleştirip sizler için bu yazıyı hazırladık!

IMG_2592

Hayatımızın her anında  kabus gibi üstümüze çöken stresle ilgili neler yapabiliriz?

Günümüz dünyasında strese sebep olan faktörleri, sürekli online oluşumuzu, işle ilgili bizlerden talep edilenleri, iş teslim tarihlerini, verilmesi gereken anlık kararları, yetiştirilmesi gereken ve dur durak bilmeyen işleri değiştirme şansımız yok.

Madem yukarıda yazılı olanları değiştirme şansımız yok, o zaman kendimizle ilgili bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor!

Doğru nefes alıp vermenin stresle başa çıkmada en önemli unsurlardan biri olduğu biliniyor. Ben, fazla heyecanlandığım ya da gerildiğim durumlarda 5 sayıda nefes alıp 8-10 sayıda nefes vererek kendimi epey rahatlatabiliyorum. Denemenizi tavsiye ederim.

Nefes dışında yeşil rengin ve bitkilerin de bünyeyi rahatlatmada büyük etkisi var. Çalışma alanınızda su yeşili aksesuarlar ve küçük bitkiler bulundurmak sakin ve daha stabil bir ruh haline girmenize yardımcı olacaktır.

Ve tabii yoga! Düzenli yoga yapmanın faydaları saymakla bitmiyor. Konumuza dönersek, daha sakin ve köklü bir ruh hali yakalamak yoga ile mümkün!

Herkesin çalışma ortamı maalesef yoga yapmaya, masamızda iş dosyaları ve bilgisayar haricinde bizi rahatlatacak objeler bulundurmaya ya da aşırı strese maruz kaldığımızda sokağa çıkıp nefes almaya, yürümeye pek de müsade etmiyor.

Ama her işin bir çözümü var!

IMG_0231

Aşırı stres altındayken, tamamen doğal, yeşil çay (yani yeşil çaydan gelen doğal teyin), papatya, lavanta ve melisa otu içeren yeni rahatlama içeceğimiz Tranquini Positively Relaxed, sizi sersemletmeden, uyutmadan, konsantrasyonuzu artırırak güne daha pozitif devam etmenizi sağlayacak yeni bir alternatif!

Koruyucu kimyasallar içermeyen, tamamen doğal tatlandırıcılar ve doğal renklendiriciler kullanılarak üretilmiş olan Tranquini Positively Relaxed’i önemli bir toplantı öncesinde yaşadığınız gerginliği azaltmak, gireceğiniz sınav öncesindeki stresi veya iş ile özel hayatınızdaki sorumlulukları dengelemeye çalışmanın yarattığı yükü hafifletmek, kısaca günlük hayatınızda karşılaşacağınız tüm zorlukların üstesinden pozitif ve rahat bir şekilde gelmek için günün her saatinde tüketebilirsiniz.

Rahatla. Pozitif ol. İyilik seni bulsun

IMG_8602

Video: Arnavutköy’de 1 Gün [The Story Of Seven]

Video: Arnavutköy’de 1 Gün [The Story Of Seven]

Çok da bilmediğimiz ama artık yakından takip etmemiz gereken bir farkındalık ayı var: Nisan, yani “Stres Farkındalık Ayı” Belki durumun ciddiyetinin farkında değiliz ama Dünya Sağlık Örgütü’nün “21. yüzyılın salgın...

storyofseven-elif-tanverdi-cuval

pozitif rahatlama günü

pozitif rahatlama günü

Çok da bilmediğimiz ama artık yakından takip etmemiz gereken bir farkındalık ayı var: Nisan, yani “Stres Farkındalık Ayı” Belki durumun ciddiyetinin farkında değiliz ama Dünya Sağlık Örgütü’nün “21. yüzyılın salgın...

tranquini-jade

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir