and-those-who-were-seen-dancing-were-thought-to-be-crazy-by-those-who-could-not-hear-the-music

15-19 Haziran arası Kabak vadisinin eteğinde yer alan Gemile Beach Lodge’da uluslararası bir komünite olan Project Heart’ın ilk Türkiye buluşmasını gerçekleştirdik.

Project Heart, ‘fairy’lerimiz Ani ve Silvia tarafından hayata geçirilen bir oluşum. Herkesin kendini evinde hissedeceği, sınırların ötesinde ve sınırlar olmadan kendi olabileceği, yargılanmayacağı ve destekleneceği bir aileyiz diyebilirim. İlk olarak bu Kasım ayında Furkan, Silvia ile tanıştırdı beni. Kendisi içinin güzelliği dışına yansımış bir insan. Yanağıma keçeden kırmızı bir kalp yapıştırıp kalbin üzerini öptüler. Daha sonra ne zaman Project Heart’tan insanların olduğu bir partiye gitsem bu şekilde kalplerim oldu yüzümün çeşitli yerlerinde…

project-heart-party

Daha sonra Ocak’ta Tulum’da Project Heart’la beraber kaldık ve ilk olarak orada o komünite hissini anladım. Dünyanın dört bir yanından gelen ailemin pek çok ferdiyle de Tulum’da tanıştım. Daha sonra nereye gitsem Project Heart üyeleriyle hep bir araya geldik ve birbirimizi destekledik. Çaldığım yere 10 arkadaşını toplayıp gelen de oldu, ‘münih’e giden ‘kalb’imize kalacak yer arıyoruz diye bütün network’ünü devreye sokan da… Herkes elinden  geldiğince birbirini destekliyor, koruyor, kolluyor ama en önemlisi herkes birbirini çok seviyor.

korsan-teknesi

Türkiye toplaşmamız için çok heyecanlıydım. Çünkü ev sahibi sayılırız burada. Bir de yakın mesafe olduğundan Project Heart ailesine uyum sağlayacağını düşündüğüm arkadaşlarım da gelebildiler, öyle uzaklarda değildik bu sefer. Nitekim onlarca arkadaşım beni yalnız bırakmadı ve büyük bir heyecanla Fethiye’nin yolunu tuttuk.

sunset

Yine aynı Tulum’daki gibi bir hoş geldin barbeküsüyle başladık Perşembe akşamı. İlk gece yorgunduk, ateş başında sohbet muhabbet huzurlu bir geceydi. Cuma sabah ben yoga dersi verdim.

project heart yoga

Cam mozaik yapımından dünyayı nasıl daha iyi bir yer yaparız konulu panele, ses terapisinden (kendilerine the music medicine collective adını veren Dimitrios ve herbiri süper güçlere ama en çok da süper birer kalbe sahip ekibi örneğin solar plexus, anahata ve crown chakra’yı etkileşime geçirecek frekansta rezone ettikleri singing bowl’lar ve aşırı tatlı enstrümanlar eşliğinde bizi huzurlu bir yolculuğa çıkardılar, kendimizden geçtik)

the-music-medicine-collective

ajna ışık seanslarına (3. göz çakrasının ve dmt salgılayan epifiz bezin olduğu yere gönderilen teta, beta ve alfa ışık frekanslarıyla stimülasyon yapılarak beyin meditatif bir hale geçiyor ve ayahuasca’da gördüğümüze benzer figür ve renkler görüyoruz, 20 dk süren seans hakkında bilgi almak için burcekap@hotmail.com ile iletişime gecebilirsiniz) kadar pek çok workshop’u bizim komünitemizden insanlar verdi. Negatif enerjiyi iyi enerjiye çeviren Serhan’in elleriyle yaptığı Organitler, el yapımı kolyeler, Ani ve Silvia’nın Disco Schall’ları ise tezgahlardaydı… ve Herkes birbirine kendi bildiğini iyi yaptığını öğretti, paylaştı yani. Akşamları ateş başında oturup doğaçlama müzik yaptık beraber. Kayalardan aşağıya inip denize girdik. Bize baştan sona destek olan Gemile ailesinin içine sevgisini kattığı güzel yemeklerden yedik.

project-heart-kabak

Cumartesi günü akşamüstü shutle’lara doluştuk ve ölüdenizden bindiğimiz kocaman bir korsan teknesinde partiledik. Hattie ve Luca Musto’nun setleriyle dans ettik. Gece yorgun argın tekrar Gemile’ye döndük ama parti daha yeni başlıyordu… Kendimiz süslediğimiz, ses sistemini kendimiz ayarladığımız parti alanımızda ilk önce canımız Çağlarımız başladı çalmaya karanlığı yaran setiyle… Sonra Dubai’nin en cool parti serisi Deep Like Thursday’in müzik direktörü Sarah yani Josephine De Retour devraldı bizleri dans ettirme görevini. Sarah’dan sonra 8’le 10 arasıysa ben çaldım. Bu set için büyük heyecanlıydım. Çaldıktan sonraki halim ektedir.

elif-tanverdi-project-heart

Aşağıda bir video var, seti de en sona iliştiriyorum. Benden sonra Dimitrios çok up ve disco bir setle bizi çılgınca dans ettirdi (biraz da şaşırttı, daha şamanik downtempo şeyler bekliyoduk çünkü ondan). En son da Noema öğlen 12’den akşam 8’e kadar yer yer Luca Musto ile b2b yaparak kusursuz bir performansa imza attı.

(video’yu kanadalı kalbimiz David benim telefonumla çekti, kendisini benle dünyayı dolaşıp videolarımı çekmeye ikna etmeye çalışıyorum şuan)

O sırada taşları birbiri üzerine ‘büyülü’ bir şekilde dizenler, birbirine reiki yapanlar, ateşle dans edenler, tütsü yakanlar cidden inanılmaz bir ortamdı. Bir ara Afrikaburn’de tanıştığım ve Project Heart için Türkiye’ye gelen Tom bana ‘sence yaşlandıkça hippi mi oluyoruz’ gibi bir soru sordu hatta :) Rengarenk boyalarla kolektif resim yaptık. Mutluluktan ve sevgiden, yaratıcılıkla ortaya çıkardığımız en öz halimize döndük, insan olmak ne demek hatırladık…

project-heart-painting

24 saatten uzun süren ve akşam 8’de biten kutlamamızın ardından 8:30’da hep beraber yemek yedik. Sonra yine ateş başında sohbet ettik ve birbirimizi iyileştirdik. Ve her güzel şey gibi Project Heart’ın da sonuna geldik.

Pazartesi sabahtan vedalara başladık, duygusal vedalar… Ayrılma hüznüne rağmen böyle bir hafta sonu geçirdiğimiz için herkes çok ama çok mutluydu. Bu kadar güzel kalpli insan bir araya nasıl geldi bu bir muamma değil. Hep çok inandığım bir laf vardır, ‘your vibe attracts your tribe‘ diye… Daha çok kendimiz gibi oldukça daha çok kendimiz gibi insanları çekiyoruz kendimize.

project-heart-family-turkey

Project Heart ailemle Türkiye’de buluştuğum, aileme yeni üyeler eklediğim için çok mutluyum. Bir sonraki buluşmamızı iple çekiyorum.

Vlog: Burning Man

Vlog: Burning Man

Burning man'i anlatma çabaları part 1 (anlatamadı)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

27. Akbank Caz Festivali

27. Akbank Caz Festivali

15-19 Haziran arası Kabak vadisinin eteğinde yer alan Gemile Beach Lodge’da uluslararası bir komünite olan Project Heart’ın ilk Türkiye buluşmasını gerçekleştirdik. Project Heart, ‘fairy’lerimiz Ani ve Silvia tarafından hayata geçirilen...

akbank-caz-festivali-2017-istanbul

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir