OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Günaydın!

4 gün İzmir’de İzmir’i dünyaya tanıtma misyonlu @cityofizmir projesinin parçası olduktan sonra dün konuşmacı olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Smit Summit’teydim.

Öğrencilerin emeğiyle gerçekleşen organizasyon ve misafirperverlik kusursuzdu. Ilk başta gerçekten heyecan yapıp ufaktan korku sahibi olsam da dinlemeye gelen öğrencilerin ilgi, mutluluk, heyecan ve merakları bize de yansıdı. Tatlı tatlı sohbet ettik, bir sürü selfie çektik.

Neyse, Eskisehir’den akşam saatlerinde dönünce dün her haliyle Pazar gibi hissediyordum. O his bu sabaha da yansıdı, bugün benim için adeta bir Pazartesi sabahı. Ben Pazartesi’lerden hiç nefret etmiyorum. İşim gereği zaten haftanın 5 günü 9-5 değil haftanın 7 günü 7/24 çalışıyor sayılırım. Dolayısıyla pazartesi cumartesi farketmiyor. E bir de insan işini sevince çalışmak da külfet gibi gelmiyor.Bu güneşli çarşamba şuan bana pazartesi, halbuki 2 güncük daha “laptop” ile çalışıp toplantılara koşturup sonra 1 Mayıs’ta Dream Yoga Festival için Kabak’a uçuyorum.

Processed with VSCOcam with c3 preset

En çok duyduğum cümle “hayat sana güzel”. Tabii ki yine işim gereği ilham vermek için mutlu, pozitif anları daha çok paylaşıyorum. Bu lafı çok duymam normal olsa da,  benim “tatilim” bile iş aslında, nihayetinde yazı yazmak için seyahat ediyorum, sanmayın ki dinleniyorum. Hatta bu yüzden ben tatil değil seyahat diyorum, bir yere giderken bana ‘iyi tatiller’ diyenleri düzeltmeyi de adet edindim kendime. Şikayet ettiğimi sanmayın sakın. Gerçekten hayat bana güzel evet ama bu çabasiz emeksiz olmuyor. Her ay maaşının trink hesaba yatacağı güvencesinden, kurulu düzenden, bilindikten, yapması gereken işin kendisine belirli kalıplar çerçevesinde verilmesinden ve sorumluluğu paylaşıyor olmaktan öyle herkes kolay kolay vazgeçmiyor. Dışarıdan full tatil gibi görünen bu çalışma stilinin de kendince say say bitmez zorluklari var yani. Ama bir yandan işim olan şeyler tutku duyduklarım, çok çalışsam ve hatta yorulsam da tükenmiyorum veya gücümü hemen topluyorum.

Herkese tutku duyduğu, sevdiği inanarak yaptığı işler nasip olsun. Kendi öncelikleriniz, ihtiyaç ve başarı kavramınız, iç sesiniz rehberiniz olsun. Başkalarını mutlu etmek onlardan takdir almak için değil kendimiz için yaşamak. Galiba şu çok ulaşılmaz sanılan mutluluğun formüllerinden biri de bu ❤.

esaslı bahar detoksunun tarifleri

esaslı bahar detoksunun tarifleri

Günaydın! 4 gün İzmir’de İzmir’i dünyaya tanıtma misyonlu @cityofizmir projesinin parçası olduktan sonra dün konuşmacı olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Smit Summit’teydim. Öğrencilerin emeğiyle gerçekleşen organizasyon ve misafirperverlik kusursuzdu. Ilk başta...

kitchari-detoks-tarif-zayiflama

merhaba yeni hayat

merhaba yeni hayat

Günaydın! 4 gün İzmir’de İzmir’i dünyaya tanıtma misyonlu @cityofizmir projesinin parçası olduktan sonra dün konuşmacı olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Smit Summit’teydim. Öğrencilerin emeğiyle gerçekleşen organizasyon ve misafirperverlik kusursuzdu. Ilk başta...

Processed with VSCOcam with f2 preset

YORUMLAR

  • Tuğçe Tuğşen Şensurat diyor ki:

    Tabiiki size güzel olacak hayat, çok insan yok mu boş boş tatile, seyahate çıkıp yaşadıklarını 2 cümleyle bile anlatamayan, bir mekan bile tavsiye edemeyen.. Yani şunu söylemek gerekir bence.. Yarasın ÇizenBayan’a, umarım daha çok güzel yollarınız seyahatleriniz olur

  • cizenbayan diyor ki:

    teşekkür ederim :)

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir