okul ve iş arasında bitkin bir şekilde mekik dokurken bu ifw de nerden çıkmıştı? fena olmadı o ayrı. efendim perşembe günü işten çıkıp son sürat ifw’nin ilk gününün son defilesine yetiştim, ne kadar şanslı bir zat idim ki bu ramsey defilesiydi.

ben aslında defileden sonra elle’in organize ettiği açılış partisine davetliydim. defile bonus gibi oldu:) parti ise ramsey defilesinin after party’si gibi olduğundan etrafta bolca erkek model olan, biscolata reklamından hallice güzel bir partiydi:) gerçekten iyi ki ispanyolca biliyorum ve elle’e çeviri yapıyorum dedirtti bana. gözlerim bayram etti.

O kadar moda ikonunun arasında modadan anlamayan bendeniz geceye önceki gün office 1 superstore’dan aldığım kimilerinizin burhan altıntop çantası olarak adlandırdığı ‘sanchez’ el çantamla katıldım :)

Bana önceden Arif Hakan Çelebi ve Arzu Kaprol’le tanışacaksın deseler yine de bu çantayla gider miydim? Giderdim galiba :)

Madem ki mimarım, mekandan da söz etmeliyim desturuyla biraz da Enerji Müzesi’nden bahsedeyim. Bildiğiniz üzere ifw bu sene santralistanbul’da düzenlendi. santral bence mükemmel bir kampüs. zamanla şehrin içinde kalan endüstri yapılarının yeniden işlevlendirilmesi en ilgimi çeken mimari ve kentsel yaklaşımlardan biri. santral ise bunun en güzel örneklerinden. ben de okulda 3. mimari projemde hasanpaşa gazhanesi’ni bir mimarlık ve güzel sanatlar kampüsüne dönüştürmüş, santral örneğinden de oldukça ilham almıştım. çok keyifli bir projeydi.

Defilelerin ve partinin düzenlendiği Enerji Müzesi’nin eski elektrik santralının 1 ve 2 no’lu makine dairelerinin, tesisin çalıştığı dönemdeki haliyle korunarak uygulandığı mimari projesi Han Tümertekin’e ait. Tümertekin’in binasının hemen yanında 2008 yazında ofisinde staj yapma şansı bulduğum Emre Arolat’ın Çağdaş Sanatlar Müzesi var. Yine kampüs içersinde tamirane ve otto santral de çok beğendiğim binalar.

Enerji müzesi bu haliyle Avrupa’nın ünlü gece klübü Berghein’ı andırdı bana. Berghein da Berlin’de Nasyonal Sosyalist rejim zamanından kalma bir elektrik santrali iken başarılı bir dönüşümle şehrin en hip gece klüplerinden biri haline gelmiş, cuma akşamı başlayıp pazar sabahı biten çılgın partilere ev sahiğliği yapan bir mekan.

festen / kutlama

festen / kutlama

okul ve iş arasında bitkin bir şekilde mekik dokurken bu ifw de nerden çıkmıştı? fena olmadı o ayrı. efendim perşembe günü işten çıkıp son sürat ifw’nin ilk gününün son defilesine...

nasıl gezenbayan oldum

nasıl gezenbayan oldum

okul ve iş arasında bitkin bir şekilde mekik dokurken bu ifw de nerden çıkmıştı? fena olmadı o ayrı. efendim perşembe günü işten çıkıp son sürat ifw’nin ilk gününün son defilesine...

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir