merveevirgen

radioadidasoriginals‘ın demirbaşı, xoxo‘nun müzik yazarı, zoey deschanel’in istanbul şubesi sevgili arkadaşım Merve Evirgen tanıdığım en cool, en eğlenceli ve en stylish kızlardan. Onun yaşadığı İstanbul’u tanımak, hesaplı tüyolar almak ve bu esnada da seçtiği şahane şarkıları da dinlemek için sizi şöyle alalım:

Şehirdeki ritüelin: Çok klasik bir cevap olacak ama, güne güzel başlamaya çok fazla önem verdiğim için sabahları Türk kahvemi ve sigaramı içtikten sonra Üsküdar – Beşiktaş motorunda hava ne kadar soğuk olursa olsun açık havada oturup o aralar en sevdiğim şarkıyı kırık ama emektar Marshall headphone’larımla dinlemek.

En sevdiğin galeri / müze: Fazla sanat insanı değilim ama, SALT Beyoğlu, Pilevneli Project ve İstanbul Modern’i sayabilirim rahatlıkla. Bir de iki sene boyunca tur rehberliğini yaptığım için Santralistanbul’daki Enerji Müzesi’nin de yeri kalbimde ayrıdır. Özet olarak, şehre gelen sergilere göre hareket ediyorum.

En sevdiğin cafe: Evime çok düşkün olduğum için cafe’lerde vakit geçirmeyi unuttum! Ama çok leziz kekler yapan garsonu Berk yüzünden Çukurcuma’daki Holy Coffee, Galatasaray’daki Ara Kafe ve Kadıköy Barlar Sokağı’nın cafe’lerini çok seviyorum.

En sevdiğin bar: Beyoğlu’ndaki Ispanak’la farkında olmadan özel bir bağ oluştu aramda. Pek kokteyl insanı olmadığım için barlara da pek hakim değilim ama Tektekçi’nin shot’ları da gayet iyi.

En sevdiğin gece kulübü: Gece kulübü sevmiyorum, konser seviyorum. Dolayısıyla Babylon, Ghetto, Peyote gibi yerleri en sevdiğim gece kulüpleri olarak sayabilirim. Ama illa ki dans etmek istiyorsam, Mini Müzikhol tartışmasız İstanbul’un en iyi gece kulübüdür kanımca.

Alışveriş için adreslerin: AVM’leri gezip tozup yine dönüp dolaşıp ihraç fazlası mağazalardan alışveriş yapıyorum, fiyat performans oranı umduğumdan çok daha başarılı oluyor üstelik. Topshop, Zara gibi en sevdiğim markaların ihraç fazlası üstelik sezon ürünlerini çok daha ucuza alabiliyorum. Yine de çoğu zaman tek adresim Topshop, kışlıklarımı çıkarırken fark ettim ki gardrobumun %85’ini Topshop döşemiş!

Ne yemeli / ne içmeli: Asmalımescit Tavan Arası’nda ne bulursan yemeli içmeli, Holy Coffee’de Berk’in yaptığı keklerin tadına bakmalı, Ara Kafe’nin Meksika usulü sıcak çikolatasına mutlaka bir şans vermeli, Baylan Pastanesi’nde şeker komasına girmeli…

Şehrin soundtrack’i / filmi / kitabı: Şehrin soundtrack’i bence Fleet Foxes’ın Montezuma’sı. Şarkıda anlatılan hikayenin şehirle pek alakası olmasa da şarkının hüznüyle İstanbul’un hüznü çok örtüşüyor bence. Şehrin filmi Ağır Roman ve bu hiçbir zaman değişmeyecek! Şehrin kitabıysa Alper Canıgüz’ün Tatlı Rüyalar’ı, romanın absürdlüğü o kadar yakışıyor ki İstanbul’a!

Yılın en sevdiğin zamanı: İlkbahara girmek üzere olduğumuz, günlerin uzadığı, güneşin yüzünü daha çok gösterdiği, havanın hala biraz soğuk olduğu ama güneşin içinizi ısttığı, Mart sonu Nisan başları. Yılın bu vaktinde en sevdiğim şeylerden biri de çok minik üşüyorken güzel bir cafe latte eşliğinde sigaramı içmek.

 

tektekçi ankara

tektekçi ankara

radioadidasoriginals‘ın demirbaşı, xoxo‘nun müzik yazarı, zoey deschanel’in istanbul şubesi sevgili arkadaşım Merve Evirgen tanıdığım en cool, en eğlenceli ve en stylish kızlardan. Onun yaşadığı İstanbul’u tanımak, hesaplı tüyolar almak ve bu...

kapak

last oda app

last oda app

radioadidasoriginals‘ın demirbaşı, xoxo‘nun müzik yazarı, zoey deschanel’in istanbul şubesi sevgili arkadaşım Merve Evirgen tanıdığım en cool, en eğlenceli ve en stylish kızlardan. Onun yaşadığı İstanbul’u tanımak, hesaplı tüyolar almak ve bu...

fotoğraf 1_Snapseed

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir