caddebostan

Bir Pazartesi sabahı ve ben aşırı mutluyum. Güne elektronik bir alarmla değil de içerki odadan gelen kuş cıvıltılarıyla uyanıp gözümü açtığımda karşımda odamın penceresinden minicik bir gökkuşağı görerek başladım. Kendiliğinden erken kalkmak, hele hava da güzelse acayip bir mutluluk veriyor bana. Bütün gün çalışacak olsam da.

gokkusagi

Kışın buz gibi havada kalkman gerekenden erken uyanıp sıcacık yataktan hiç çıkmadan biraz daha uyumak da çok güzel. Ama yazın henüz bittiği, ara ara havanın harika olduğu Eylül günlerinde erken uyanınca kutsanmış hissediyor insan kendini. Hemen güneşe çıkmak, kendini sokağa atmak için sabırsızlanıyor.

panaroma

Ben Anadolu yakasında oturuyorum. Caddebostan çok güzel. Üstelik sadece Eylül’de de değil. Puslu bir Kasım sabahı, bambaşka bir ışıkta yine çok güzel, ferahlatıcı, uyandırıcı.

denizinrengi

İşin sırrı erken kalkmak. Şehir yeni uyanırken herşey daha güzel görünüyor. Etrafta da daha az insan daha çok kedi, köpek, kuş oluyor. Bazen acaba şehrin nüfusu sadece bu kadar olsa daha mı mutlu olurduk diye düşünüyorum. Pazar günleri o aşırı kalabalıktan hoşlanmıyorum.

bosyol

Güneşli bir Pazartesi sabahı, erken kalkınca, kuş sesleri ve gökkuşağıyla enerji dolunca, Pilates’e gitmeden ve çalışmaya başlamadan önce sahilde hafif bir koşu yapayım dedim ve hiç beklemediğim kadar çok güzelliğe maruz kaldım. Fotoğraf çekmekten koşamadım.

boscaybahcesi

Hareket etmenin ve kendin için güzel bir şey yapıyor olmanın getirdiği mutluluk, güzel hava, yakmayan ama içini ısıtan güneş, kediler, köpekler, denizin rengi, bulutlar, havanın berraklığından son derece net görünen adalar, spor yapan insanlar, güzel müzik falan derken ağzım kulaklarımdaydı. Güne böyle başlayınca arkası da geliyor.

kos

Galiba Pazartesi sendromuna da alternatif bir çözüm bulmuş olabilirim. Geç yatıp kalktığımız haftasonundan sonra ne erken kalkması demeyin. Bir Freelance insanı olarak Pazartesi sendromunu tabii ki benden öğrenecek değilsiniz, ne haddime. Yine de işinize yarayabilir diye düşündüm. 2 yaz önce staj yaparken sabahları erken kalkıp sahilde spor yaptıktan sonra gidiyordum ofise ve enerjim normale göre çok daha yüksek başlıyordum güne.

adalar

Öyle işte. Saat kurmayın ama arada erken uyanırsanız sokağa, en yakın parka, sahile bi yerlere atın kendinizi, hareket edin, iyi gelecek. Rutinden çıkmak, gündüz gördüğünüz yerlere başka bir ışıkta bakmak, temiz hava yeni fikirler doğurabiliyor.

kayik

Bakın bunlar benim bu Pazartesi karşılaştığım güzellikler

iskele

kedi1

pilateskedi

marti

martikedi

kule

track

sabahsporu

dolunay, iç sıkıntısı, aşk ve bişeyler

dolunay, iç sıkıntısı, aşk ve bişeyler

Bir Pazartesi sabahı ve ben aşırı mutluyum. Güne elektronik bir alarmla değil de içerki odadan gelen kuş cıvıltılarıyla uyanıp gözümü açtığımda karşımda odamın penceresinden minicik bir gökkuşağı görerek başladım. Kendiliğinden erken kalkmak,...

diyet yapmadan nasıl 10 kilo verdim?

diyet yapmadan nasıl 10 kilo verdim?

Bir Pazartesi sabahı ve ben aşırı mutluyum. Güne elektronik bir alarmla değil de içerki odadan gelen kuş cıvıltılarıyla uyanıp gözümü açtığımda karşımda odamın penceresinden minicik bir gökkuşağı görerek başladım. Kendiliğinden erken kalkmak,...

IMG 1937

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir