domates-iyi-pazarlar

Batı Anadolu Grubu’nu, 50. Yılını kutlamak ve İyi Pazarlar adı altında başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan etkinliklere katılmak amacıyla bir organik beslenme meraklısı olarak geçtiğimiz Salı günü Milas Salı Pazarı’ndaydım. Sağlıklı Bir Yaşam İçin Batı Anadolu ile “İyi Pazarlar” projesi; hem yetişkinlerin hem de gelişme çağındaki çocukların sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için dengeli beslenme alışkanlıklarını geliştirmelerine katkıda bulunmayı, onları biliçlendirmeyi amaçlıyor. Bunu yapmak için yerel üreticilerin organik ürünlerini sattığı pazarlardan daha iyi bir yer olabilir miydi?

fasulye-iyi-pazarlar

Üstelik gezen bir sosyal sorumluluk projesi bu! İyi Pazarlar ailesi Nisan’dan bu yana geziyor. Ege’nin 20’yi aşkın geleneksel pazarına, gezici bir araçla yıl boyunca 100’ü aşkın ziyaret gerçekleştiriyorlar. Özel olarak tasarlanmış bu gezici araç ile uzman diyetisyenleri de yanında götürerek, sağlık ve beslenme üzerine sohbetler ediyorlar. Kilo, boy, yağ oranı gibi ölçümler ile vücut analizleri ve  çarkıfelek gibi eğlenceli aktiviteler de mevcut. En güzel haber ise; sadece bugün ile kalmayıp, Ege’deki tüm semt pazarlarını dolaşmaya ve tüm saydığım etkinlikleri de ücretsiz yapmaya 5 Eylül’e kadar devam edecek olmaları.

diyet-yi-pazarlar

Milas Pazarı Türkiye’nin en büyük semt pazarıymış ve tezgah açanlar; kendileri ürettikleri ürünleri satan yerlilermiş. Pazarı gezmeye gelenler kadar tezgah açanlar da etkinlikle yakından ilgileniyor ve memnunlar!

iyi pazarlar

Uzmanlar tarafından vücut analizleri yapılan ve beslenme tavsiyeleri verilen kişiler sadece günlük tavsiye almakla kalmayıp sözlerini bir anlaşma ile taçlandırıyor: İyi Pazarlar projesine katılan kişiler, aile hekimi kontrolünde aldıkları beslenme tavsiyeleri sonrası, bu beslenme kurallarına ve fiziksel aktivite önerilerine uyacaklarına dair “Sözüm Söz” anlaşması imzalıyor. Daha sonra herhangi bir Pazar ziyaretinde, katılımcının ölçümleri tekrar yapılıp, gelişmeleri hakkında diyetisyenler tarafından bilgi veriliyor. Şimdiye kadar 550 kişi sözüm söz demiş ve bugün de katılım oldukça yüksekti!

diyetisyen-iyi-pazarlar

Barış Manço’dan esinlenen Batı Anadolu Grubu, “Domates, Biber, Patlıcan” adıyla bir de kitap çıkarmış. Çocuklara yönelik yazılan bu kitap, beslenme ve sağlıklı büyüme hakkında bilgileri veriyor.

Eylül ayı sonuna kadar devam edecek olan İyi Pazarlar projesi; 17 Ağustos’ta İçmeler’de, 20 Ağustos’ta Bornova’da, 21 Ağustos’ta ise Urla’da olacak!

iyipazarlar

Tarihler ve Pazar yerleri ile ilgili detaylı bilgi için platformun sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın! Ücretsiz şekilde yapılan vücut ölçümleri, dalından yeni kopmuş sağlıklı, beslenme tüyoları ve sürpriz hediyeler için programdaki pazarlardan birine yolunuzu mutlaka düşürün.

web: http://iyipazarlar.com.tr/  instagram: www.instagram.com/iyipazarlar

Beni haberdar edip bu vesileyle bu platformdan daha çok insana ulaşmasına vesile olmamı sağladıkları ve davetleri tabii bir de böyle güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için Batı Anadolu Grubu’na da kocaman bir teşekkür!

iyi-pazarlar-biber biber-iyi-pazarlar

 

Sabahtan Akşama Galata

Sabahtan Akşama Galata

Batı Anadolu Grubu’nu, 50. Yılını kutlamak ve İyi Pazarlar adı altında başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan etkinliklere katılmak amacıyla bir organik beslenme meraklısı olarak geçtiğimiz Salı günü Milas Salı...

cizenbayan-galata-rehberi-istanbul-federal-1

Clique’le ikinci el moda!

Clique’le ikinci el moda!

Batı Anadolu Grubu’nu, 50. Yılını kutlamak ve İyi Pazarlar adı altında başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan etkinliklere katılmak amacıyla bir organik beslenme meraklısı olarak geçtiğimiz Salı günü Milas Salı...

other-stories-isvec-fasion-clique

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir