indiecity

20 Ekim akşamı Peyote’de uzun zamandır belki de sadece isimlerine denk gelip canlı dinleme fırsatı bulamadığınız, farklı müzikler icra eden isimler ücretsiz bir etkinlik için bir araya geliyor.

PARTAPART presents Indiecity: Akkor, Ah!Kosmos, goodgame, Audio Kombat, Mondual, Farfara, solardip, Men With A Plan

PARTAPART ne onu anlatayım önce:  Organizasyona ön ayak olan PARTAPART tamamen bağımsız bir şekilde bu gece için güç birliği yapan grupların kendisinden başkası değil. Müzikte her zaman daha “kendine has” duruşlar arayan insanları bir araya getirmeyi amaç edinen, merkezinde müzik olan benzer fikirlerin oluşturduğu bir topluluk.

20 Ekim’de gerçekleşecek IndieCity, PARTAPART’ın ilk etkinliği olacak. Tek bir müzik tarzına bağlı kalmadıkları gibi girişimlerini de bununla bırakmaya niyetleri yok. İlk etkinlikte Akkor, Ah!Kosmos, goodgame, Audio Kombat, Mondual, Farfara, solardip ve Men With A Plan, bir sonrakinde ise sayısı yine bu kadar olmak üzere bambaşka gruplar olacak. Bence etkinliğin en mühim özelliğiyse ücretsiz olması.

Alıştığımız Peyote gecelerinden farklı olarak performanslar saat 10’da başlayacak ve üç katta da müzik hiç susmayacak. Orada olanlar aynı gece hem post-rock, hem ambient, hem de indie-electronica gruplarını aynı çatı altında bulabilecekler.

Sahne alacak gruplardan Farfara‘yı bu sene Newcomers Fest‘te tanımış, tarzlarına, yaptıkları müziğe hayran olmuştum. Sakin vokallerle yer yer İngiliz indie gruplarını andırırken, bazı şarkılarda yakaladıkları Jimi Hendrix-vari tonlar, inanılmaz gitar soloları ve davulun da coşmasıyla seyirciyi hiç sıkmadan moddan moda sokan Farfara, Berlin, İstanbul ve Ankara’da yaşayan üç isimden oluşuyor ve bu sebeple çok sık bir araya gelip konser veremiyorlar. Sakın kaçırmayın.

IndieCity’de sahne alacak bir diğer isimse sıkı takipçileri olduğum ve artık yakından tanıdığım Solardip. Onları en son adidas’ın partisinde izledik. Vice Magazine’de yayımlanan röportajları ve Exit Festivali de dahil olmak üzere farklı ülkelerde sahne aldıkları festival ve konserlerle ünleri yavaş yavaş yurt dışına da taşan elektro indie üçlüsü Solardip mutlaka canlı izlenmeli.

O gece benim de ilk kez canlı dinleyeceğim Eskişehir’den Audiokombat, Peyote müdavimleri Men With A Plan, goodgame, Mondual, Akkor ve Ah!Kosmos gibi isimler de sahne alıyor olacak. Bakalım hayranı olacağım yeni performanslar görecek miyim. Farfara ve Solardip referansına bakılırsa elim boş dönmeyeceğim.

—-

Etkinliğin ardından…

Yalnızca farfara‘yı canlı dinleyebildiğim indiecity’nin ardından sahne alan tüm grupların birer şarkısından oluşan bir compilation yayımlandı.  http://partapartmusic.bandcamp.com adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

SENSATION

SENSATION

20 Ekim akşamı Peyote’de uzun zamandır belki de sadece isimlerine denk gelip canlı dinleme fırsatı bulamadığınız, farklı müzikler icra eden isimler ücretsiz bir etkinlik için bir araya geliyor. PARTAPART presents...

Sensation gorsel (1)

ghetto the party

ghetto the party

20 Ekim akşamı Peyote’de uzun zamandır belki de sadece isimlerine denk gelip canlı dinleme fırsatı bulamadığınız, farklı müzikler icra eden isimler ücretsiz bir etkinlik için bir araya geliyor. PARTAPART presents...

ghetto theparty

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir