Mutlaka yapılmalı dediğin şey: Şehir merkezinden kalkan modern iki katlı yatlarla yarım saat mesafedeki koylara gidilmeli. Buralarda su sporları veya plajda keyif yapılabilir. Yediğiniz içtiğiniz dahil adam başı 100 lira civarı tutuyor.

En sevdiğin galeri / müze: Sheung Wan’daki Lomography Gallery Store. Hem lomo ile ilgili her şeyi bulabilir hem de düzenledikleri sergilere göz atarsınız.

En sevdiğin cafe: Mong Kok’ta Ful Cup Cafe. 4 katlı ve her katın başka bir tasarımı var. Burada akustik canlı konserler de düzenleniyor.

En sevdiğin bar / gece kulübü: Sheung Wan’daki XXX Gallery. Electronic, dubstep ve tech house tarzı çalar, underground bir havası vardır. Central’daki Fly ise klasik HK stili clubbing için ideal.

Alışveriş için adreslerin: İkinci el için Mong Kok / Tung Choi caddesindeki Ladies Market’a bakarım. Favori mağazam Zara olduğu için alışveriş merkezlerini tercih ediyorum, en sık gittiğim Tsim Sha Tsui’deki Harbour City. Tsim Sha Tsui’de yerel mağazaların bulunduğu pasajlar da var, mutlaka keşfedilmeli.

Ne yemeli / içmeli: Garip ama HK’da sushi yemeli, buraya gelen Japonlar bile sushiye hayran, çünkü hem lezzetli hem ucuz. Favorilerim Mong-Kok Mi-Ne Sushi ve Causeway Bay’deki Sushi One.

Şehrin soundtrack’i / filmi / kitabı: Wong Kar Wai’nin In The Mood For Love ve Chunking Express filmleri.

Yılın en sevdiğin zamanı: Hava bakımından en iyi zaman Kasım Mart arası. Normalde çok nemli ve sıcak olan HK iklimi biraz daha serin oluyor.  Ekim sonu hem bu döneme geldiği hem de Halloween zamanı olduğu için çok eğlenceli olur.

 HONG KONG YAZISINA GERI DÖNMEK IÇIN TIKLAYIN

hong kong

hong kong

Mutlaka yapılmalı dediğin şey: Şehir merkezinden kalkan modern iki katlı yatlarla yarım saat mesafedeki koylara gidilmeli. Buralarda su sporları veya plajda keyif yapılabilir. Yediğiniz içtiğiniz dahil adam başı 100 lira...

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir