bestival-redbull-canli-yayin-festival

Season of Festivals canlı yayınları, yani Red Bull TV’nin dünyanın en güzel festivallerini evimize, internetimizin olduğu her yere taşıdığı dönem, bu yıl 15. yıl dönümünü kutlayan Austin City Limits canlı yayını ile son buluyor.

 

Bu sene yine efsanevi isimleri sahnesinde ağırlayacak olan ACL,  canlı yayını Türkiye saatiyle Cuma gecesi saat 10’da başlıyor ve tüm hafta sonu devam ediyor.

 

Line up çok sağlam: LCD SOUNDSYSTEM, Major Lazer, Mumford & Sons, Flume, M83, Cage The Elephant, Two Door Cinema Club, Young The Giant, Local Natives, Foals, Cold War Kids, Miike Snow, Flight Facilities, The Front Bottoms, Frightened Rabbit, Saint Motel, Chairlift, Caveman, Chronixx & Zincfence Redemption, Wild Belle, Nothing But Thieves festivalde sahne alacak isimlerden sadece ufak bir kısmı.

 

 

Dünyanın ‘canlı müzik başkent’ olarak anılan Austin’den canlı ve tekrar konserlerle tam 3 gün sürecek yayında, sunucular Sal Masekela ve Hannah Rad‘ın anlatımıyla festivalden sadece konser değil sahne arkası görüntüler, özel röportajlar,  seyircilerin bakış açısından anlar gibi bize kendimizi orada hissettirecek detaylar da ekranlarımızda olacak.

 

Austin City Limits festivalini redbull.tv/aclfest adresinden ya da Red Bull TV App’inin yüklü olduğu herhangi bir mobil cihazdan izleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Season of Festivals sayfasından Bestival, Lollapalooza, Montreux Jazz, Roskilde, Bonnaroo ve Primavera’dan ‘best of’ görüntülere de göz atmayı unutmayın!

 

RedBull_ACL_2016_Artist_v01

Bestival

Yıllardır gitmek istediğim ve hala ‘to do’ listemde yer alan Bestival’e bu sene gitmiş kadar olacağım. Deliye her gün bayram, bize her yer Bestival! Nasıl mı?

Primavera, Bonnaroo, Roskilde ve Lollapalooza geride kaldı. Bu festivallerin hepsi Season of Festivals kapsamında RedBull.tv adresinden canlı yayınlandı. RHCP, Macklemore, Radiohead, Fools, M83, Two Door Cinema Club, The Last Shadow Puppets, Tame Impala gibi dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra Primavera’dan Selda Bağcan yayını özellikle, hem globalde hem ülkemizde, büyük ilgi gördü. Şimdiyse sıra Bestival’de!!!

 

 

Festivaller diyarı İngiltere’de birkaç senedir festival ödüllerini silip süpüren, en son ‘best major festival’ ödülünü de kapan Bestival 9-11 Eylül tarihlerinde Red Bull TV’de canlı yayında! Üstelik de redbull.tv’de bile ilk kez olmak üzere 360 derece yayın özelliğiyle!!! Besitval’ın VRLive deneyimine ulaşmak için adres: Bestivalvr.redbull.com

 

Redbull.tv’den ilk kez gerçekleşecek 360 derece yayın VRLive tarafından geliştirilmiş ve interaktif bir deneyim sunuyor. Bestival’ın fütüristik temalı muazzam partisine bu uygulama sayesinde oradaymış gibi tanık olacağız. Red Bull cidden kanatlandırıyor! İster sanal gerçeklik gözlüğünüzle ya da direkt 360 deneyime bağlanarak Bestival deneyimine ortak olmak mümkün!

 

bestival-live-red-bull-tv

 

Bestival’den ilk yayın 9 Eylül Cuma Türkiye saatiyle saat 10’da başlıyor! Robin Hill Park, İngiltere’den gerçekleşecek Bestival yayınında Major Lazer, Odesza, Benjamin Damage, Tourist, Creeper, Ride, Will Varley, Xylaroo, Kitty Daisy & Lewis, Royce Wood Junior, The Wytches, Milk Teeth, Fickle Friends, This Is The Kit, Black Honey, Anne-Marie ve daha pek çok isim canlı olarak izlenebilecek.

 

Reading ve Glastonbury gibi festivallere göre daha alternatif ve butik bir line up’a sahip olan Bestival, her sene farklı bir konseptte dekore ediliyor. Bu seneki konsept ise The Future yani Gelecek! Katılımcılar da bu konseptte kostümler hazırlamaya teşvik ediliyor üstelik. Hem müziğe hem eğlenceye doyma garantili, yaza veda mahiyetindeki Bestival’in canlı yayını, Red Bull TV sunucuları Will BestHannah RadJohann Wald ve Julie Adenuga sanatçılarla özel röportajlardan, sahne arkasına ve festivalden çılgın rekor denemelerine kadar bütün aksiyonu ordaymış gibi yaşamamızı sağlayacak.

 

rebulltv-bestival-live-canli-broadcast-yayin-festival

 

Bu yıl ayrıca 10. “Bestival’e yüz” yılıymış. Bu ne demek derseniz, katılımcılar, festivalin gerçekleştiği adaya ulaşabilmek için 2 km soğuk suda yüzüp kanalı geçiyorlarmış. İzlemesi baya komik olabilir =)

 

O zaman saat 10’da canlı yayın karşısında buluşalım! Festival coşkusunu oradaymış gibi beraber yaşayalım! Tek yapmanız gereken rahat bir yere kurulmak ve istediğiniz cihazdan RedBull.tv/bestival adresine bağlanmak.

 

RB_TV_SOF_Logo_blue_grunge

Redbull.tv’nin bir sonraki Season Of Festivals canlı yayını ise 30 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında olacak. Bu sefer hep beraber Austin City Limits’e gideceğiz! Tarihleri şimdiden not edin!

 

Fusion Фузион

Fusion Фузион

Season of Festivals canlı yayınları, yani Red Bull TV’nin dünyanın en güzel festivallerini evimize, internetimizin olduğu her yere taşıdığı dönem, bu yıl 15. yıl dönümünü kutlayan Austin City Limits canlı yayını...

Processed with VSCO with c3 preset

Hoşçakal Festival Yazı

Hoşçakal Festival Yazı

Season of Festivals canlı yayınları, yani Red Bull TV’nin dünyanın en güzel festivallerini evimize, internetimizin olduğu her yere taşıdığı dönem, bu yıl 15. yıl dönümünü kutlayan Austin City Limits canlı yayını...

twist-kimono-chllout

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir