havaalani

Her yere en az 4 saat erken giden bir anne ve her yere son dakika yetişen ya da yetişemeyen bir babanın kızıyım. Annem seyahat öncesi havaalanına kamp kurar babamsa sık sık uçak kaçırırdı. Bu şekilde büyümekse beni havaalanlarına tam zamanında gitmeye çalışan zamanını optimize etmeye çalışan biri haline getirdi haliyle…

Tabii evdeki hesap çarşıya her zaman uymuyor. Hayatımda 3 kez uçak kaçırdım. Birinde Londra’daydım, metro hattındaki inşaat ve onun yerine binmemiz gereken otobüs angaryası sebebiyle havaalanına hesapladığımızdan tam 1 saat geç varmıştık. Bir sonraki uçakta yer bulup İstanbul’a onla dönmüştük ama bu son dakika bileti bize tabii ki de pahalıya patlamıştı. İkincisinde bayram yoğunluğunu hesaba katmamış bir 19 Mayıs günü Kabak Dalaman’a uçmak yerine boynum bükük eve dönmüştüm. Üçüncüsünde ise uçağın kalkış saati yerine iniş saatine bakmışım :) Uçağın kalkmasına 15 dakika kala havaalanına varıp büyük yalvarmalara karşın uçağa alınmamıştım :)

TAV-elif-tanverdi-cizenbayan-havaalani

Şimdi size bu tarz durumlarda inanılmaz zaman kazandıran bir uygulamadan bahsedeceğim: TAV Hızlı Geçiş özelliği. Havaalanına zamanında ya da birazcık geç geldiniz ve pasaport kontrolünde çok sıra var diyelim… CEPTETEB üyelerinin yararlanabileceği TAV Hızlı Geçiş özelliği ile TAV havalimanlarında güvenlik ve pasaport kontrolünde sıra beklemeden geçebilirsiniz. Uçağı yakalamak ya da havalanında mağazalara bakmak, birşeyler içmek için zaman kazandınız bile! Üstelik kampanyadan yararlanmak için herhangi bir alt limit yok.

cepteteb

Benim çok tatlı bir arkadaşım var. Çok tatlı ama sürekli uçak kaçırıyor. Yılbaşında Berlin’e gelecekti. Uçak boarding’e başladığı sırada gözünü açmış. Ona yapabilecek bir şey yok. Ama bi model arkadaşım daha var o da ‘yetişirim yetişirim’ diyerek her yere geç gidiyor, sonuna kadar zorluyor. Geçen gün uçağı resmen TAV Passport Hızlı Geçiş Kampanyası sayesinde yakaladı. Tabii ki sadece uçak kaçırmamak değil sırada beklemeyi sevmeyenlerin de hayatını kolaylaştıracak bu kampanyadan ayda 4 senede 24 kere üstelik her seferinde yanınızda bir kişiyle (ya da 18 yaşından küçükse sınırsız kişiyle beraber) faydalanabiliyorsunuz.

Bu tarz life hack’ler buldukça paylaşmaya devam!

Yeni başlayanlar için: dünyayı gezme konusunda biraz ilham!

Yeni başlayanlar için: dünyayı gezme konusunda biraz ilham!

gelin kalıpları yıkıp tek başına yola çıkan, dünyayı gezen, tuzu kuru olmadığı halde hayallerini gerçekleştirmenin öyle ya da böyle yolunu bulan, senin benim gibi insanların yol hikayelerinden ilham alalım!

cizenbayan-tulum

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir