Screen-Shot-2013-09-10-at-4.05.48-PM

Tam bana göre bir app buldum! İsmi happier! https://www.happier.com

Mutluluğun bulaşıcı olduğundan yola çıkarsak bence muhteşem bir application fikri. Olay basit. Bir profil oluşturduktan sonra sizi mutlu eden anları 160 karaktere sığdırıp paylaşıyorsunuz!

Bu mutlu anları iş, seyahat, aşk, aile gibi kendi seçtiğiniz kategorilere ayırabiliyorsunuz, dilerseniz fotoğraf ve video da ekliyorsunuz ve içinizdeki mutluluğu dünyayla paylaşmış oluyorsunuz böylece! Sizi takip edenler (profilinizi açık veya gizli yapabilirsiniz) ya da ‘app’in sağ alt köşesindeki discovery’ bölümünden bir şekilde sizin ‘mutlu an’ınıza denk gelen diğer kullanıcılar mutlu anınıza ‘smile’ butonuyla gülümseyebiliyor ya da yorum yazabiliyorlar. Dilerseniz bu anları Facebook ve Twitter’a da post edebiliyorsunuz (ya da isterseniz sadece sizin görebileceğiniz kendinize özel mutlu anlar da yaratabiliyorsunuz)

Happy

E amacı ne bunun diye düşünebilirsiniz. Benim bazen başıma çok güzel şeyler geliyor ve gerçekten onu böyle dağlara taşlara haykırmak istiyorum. Tabii ki mutlu anlarımı arkadaşlarımla paylaşmayı çok seviyorum, ama inanın her zaman her şeyi herkesle paylaşmak mümkün olmayabiliyor. Zamanlama, arkadaşımızın o an bu ruh halinde olmaması gibi sebepler olabilir. İşte öyle zamanlarda Happier imdadımıza koşabilir.

Bir diğer güzelliğiyse gerçekten motive ediyor oluşu bence. Eskiden çok unutkanım ve başıma gelen muhteşem şeyleri unutmak istemiyorum diye günlük tutardım, artık buna çok az vakit ayırabiliyorum. Bunun dışında hedeflerimi ve başardıklarımı hala ajandama yazarım. Hedeflerin yanına tik atmak harika bir his.

Örneğin geçen sene eski erkek arkadaşıma durup dururken ben DJ olmak istiyorum diye mesaj atmışım. Heralde o an güzel bir şarkı mı dinliyordum ne yapıyordum hatırlamıyorum bile. 1 sene sonra ben Tektekçi’de DJ’lik yaparken bana bu mesajı hatırlattı. Bak ne istesen oluyor diye. O an bunu dünyayla, herkesle paylaşmak istedim.  Daha sonra bu mutlu anımı görecek olmak da beni acayip motive edecek eminim. 

3007257-inline-inline-2-can-app-actually-make-you-happier

Bu arada kayıt olur olmaz app’in yaratıcısı Nataly’den çok samimi ve kişisel bir mail alıyorsunuz. Nataly de zaten sürekli app’i kullanıyor. İnanın başkalarının mutlu anlarını / başarılarını hatta nasıl küçük şeylerden mutlu olduklarını görmek çok iham verici. Mutlu ‘happy’ anınızı paylaşmak sizi gerçekten daha mutlu ‘happier’ yapıyor.

Bu mutlu an geçirdiğiniz harika bir gün, sevdiğiniz markanın indirime girmesi, yolda yaşlı bir teyzeye karşıdan karşıya geçerken yardım etmiş olmanız, çok uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı görmeniz, yeni bir müzik keşfetmeniz, iyi bir haber almanız, havanın güzel oluşu, sınavdan iyi bir not almanız… her şey olabilir!

İlk etapta 1.5 – 2 sene önce çıkan Path’a benzettim bu programı. Yani hayatta benim için yeri olarak bu benzetmeyi yapıyorum diyebilirim. Path’te sadece belli bir sayıda (150 kişi) arkadaşınız olabiliyordu, sadece path içinde kalacak şekilde duygularınızı düşüncelerinizi çektiğiniz fotoğrafları paylaşıyordunuz. Ben de başıma gelen cici şeyleri yazıyordum (dert de döküyordum tabii).

Daha sonra tabii path’a yazılan özel şeylerin ‘caps’lerini alıp paylaşanlar falan oldu, mertlik bozuldu. Hayatımızın o en intim anlarına tanık eden 150 kişiyi doğru mu seçtiğimizi sorguladık hep. Sonra olay bir de depresifleşti. Path adeta bir Marko Paşa oldu. Herkes paragraf paragraf dert anlattı. Bir yerden sonra okumadık, okuyamadık. Path, azalarak bitti.

aboutbeinghappy

Bizde biraz aman mutluluğumu paylaşmayayım nazar değmesin gibi bir inanış vardır bir de . Çok mutlu anlarımızın başkalarına dokunacağı stresiyle yaşarız. Gerçekten de bazen yakın çevremizden insanların bile bizim için mutlu olamadığını görüp hayal kırıklığı yaşarız ve bu nedenle çoğu insan çok mutlu anlarını kendine ya da çok yakınlarına saklar. Ben ona malesef katılmıyorum. Hayatımda beni mutlu eden çok fazla şey oluyor. Benim blog’larımın çoğu da mutlu şeylerdir. Çünkü başıma gelen güzel şeyleri, mutlulukları paylaşmayı seviyorum. Başkası için mutlu olmayan kadar başkası için mutlu olan insanların da varlığına inanıyorum. Ve bazen yaptıklarımdan ilham aldıklarını söyleyen cici insanlardan öyle güzel mailler alıyorum ki…

Happier da tam bunun yeri işte. Sadece mutlu anlarınızı paylaştığınız bir twitter gibi. Sizi tanımasa da sadece sizin için sevinecek pozitif insanlarla mutluluğunuzu paylaşmış, belki çok uzaklarda hiç tanımadığınız birine ilham vermiş oluyorsunuz.

Turuncu ağırlıklı pozitif enerji patlaması bu cici app’i buradan indirebilirsiniz: https://itunes.apple.com/us/app/happier/id499033500?mt=8

13. istanbul bienali

13. istanbul bienali

Tam bana göre bir app buldum! İsmi happier! https://www.happier.com Mutluluğun bulaşıcı olduğundan yola çıkarsak bence muhteşem bir application fikri. Olay basit. Bir profil oluşturduktan sonra sizi mutlu eden anları 160...

afis

ULUDAĞ PREMIUM İLE FASHION WEEK

ULUDAĞ PREMIUM İLE FASHION WEEK

Tam bana göre bir app buldum! İsmi happier! https://www.happier.com Mutluluğun bulaşıcı olduğundan yola çıkarsak bence muhteşem bir application fikri. Olay basit. Bir profil oluşturduktan sonra sizi mutlu eden anları 160...

uludag1

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir