anasahneler

 

Seneye Glastonbury’ye gitsek mi gibi bir düşünceniz varsa oo nasılsa seneye daha çok var diye düşünmeyin. Zira 2013 Haziran ayında Glasotnbury’ye gitmek istiyorsanız 30 Eylül’e kadar bilet satış sistemine kayıt olmanız gerekiyor. Bu kayıt ücretsiz. Sonrasında yapmanız gerekenler ve bilet satın alma süreciyle ilgili merak ettiğiniz herşeyi derledim. Buyrunuz:

27-29 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleşecek Glastonbury Festivali’nin biletleri 6 Ekim Pazar günü https://glastonbury.seetickets.com adresinde sabah saat 11’de satışa çıkıyor (İngiltere saatiyle 9’da).

Henüz line-up falan açıklanmadan satışa çıkan bu biletlerden maksimum 6 tane satın alabiliyorsunuz ve adına bilet satın alınan her kişinin önceden sisteme kayıtlı olması gerekiyor. Kayıt ücretsiz ve son tarih 30 Eylül. Kayıt olmak için tıklayın. Bütün bilgileri eksiksiz girip bir de istenilen formatta fotoğraf yüklemeniz gerekiyor. Fotoğrafınız onaylandıktan sonra kayıt işleminiz gerçekleşmiş oluyor. Glastonbury’de bütün biletler isme özel ve fotoğraflı. Bu şekilde karaborsanın önüne geçiliyor.

bilet

Pazar sabah 11’de kalkıp internetinize kuvvet bir şekilde dünyanın her yerinden yüz binlerce festivalsever ile dünyanın en iyi festivalinin biletleri için siber bir yarışa giriyorsunuz. Eğer şanslı olup bilet alabilirseniz ilk etapta sadece 50 Pound ödemeniz gerekiyor. Geçen sene biletler 45 dakikada bitti. Ben ilk satışta bilet alamamıştım.

Biletin normal ederi 210 Pound + 5 Pound booking ücreti. 50 Pound ödeyip biletini garantileyen şanslı azınlıktansanız Nisan 2014’de geri kalan 160 Pound’u ve booking ücretini ödemeniz gerekiyor. O zamana kadar line up açıklanmış, planlar netleşmiş oluyor. Gitmekten vazgeçerseniz biletin kalan ücretini ödememeyi tercih edebilirsiniz.

İşte o zaman Ekim’de bilet alamamışlara ikinci bir şans doğuyor. Nisan’dan sonra bilet ücretinin devamını ödemeyenlerin biletleri açığa çıkıyor ve ikinci bir satış oluyor. Ben de geçen sene biletimi bu şekilde aldım.

renkli

Bu sene her zamankinden farklı olarak 3 Ekim’de yani genel satışın 3 gün öncesinde Otobüs transferli 15.000 bilet satışa çıkıyor. Aslında ajandanıza 3 Ekim tarihini not edip bu biletlerden almayı deneyebilirsiniz. Londra’dan, Bristol’den, Manchester’dan ve pek çok yerden otobüsle festivale ulaşım için de bilet almış oluyorsunuz. Geçen sene ikinci satış sırasında normal biletler bitmişti biz de Otobüs Transferli bilet almıştık. Seyahat programını önceden yapmak gerekiyor. Çarşamba mı Perşembe mi, hangi şehirden ve kaçta gideceğinize karar vermeniz lazım ve amaan ne olur en fazla o otobüse binmem demeyin çünkü festival bileti otobüste dağıtılıyor.

Festivale mi gidiyosun mültecilik başvurusu mu yapıyorsun belli değil bu ne derseniz haklısınız. Evet biraz komplike bir süreç. Ama düşünün ki 6 gün süren dünyanın en iyi festivali ve kapasitesi 145 bin kişi. 2013 Glasto notlarıma göz atıp deyip değmeyeceğine kendiniz karar verebilirsiniz: http://cizenbayan.com/anne-ben-groupie-oldum/festivaller/336-glasto-2013

Sziget 2013

Sziget 2013

  Seneye Glastonbury’ye gitsek mi gibi bir düşünceniz varsa oo nasılsa seneye daha çok var diye düşünmeyin. Zira 2013 Haziran ayında Glasotnbury’ye gitmek istiyorsanız 30 Eylül’e kadar bilet satış sistemine...

Sziget Turkiye_02

Sofar Sounds İstanbul’da!

Sofar Sounds İstanbul’da!

  Seneye Glastonbury’ye gitsek mi gibi bir düşünceniz varsa oo nasılsa seneye daha çok var diye düşünmeyin. Zira 2013 Haziran ayında Glasotnbury’ye gitmek istiyorsanız 30 Eylül’e kadar bilet satış sistemine...

Ekran Resmi 2013-11-06 11.46.01

YORUMLAR

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir