donal-skehan-istanbul

istanbul’u turist kafasıyla daha çok sevdiğimi sık sık söylerim. yaşamak için biraz çileli bir şehir ama turistlerin bayılmasını da çok iyi anlıyorum. geçtiğimiz hafta çok sempatik bir misafirim vardı ve onun sayesinde istanbul’a yine turist gözüyle bakma fırsatım oldu.

Processed with VSCOcam with c1 preset

ingiliz food network kanalına, gittiği her şehri oranın ünlü bir blogger’ı ya da yemek yazarı rehberliğinde gezdiği #followdonal to … isimli bir program hazırlayan irlandalı sempatik şef, yemek yazarı, youtuber, sosyal medya canavarı ve televizyon sunucusu Donal Skehan istanbul’a istanbul’un lezzetlerini keşfetmeye, programının son bölümünü çekmeye geldi ve onu gezdirme görevi de bendenizdeydi. (şansımıza götüreceğim yerler konusunda tavsiye aldığım nilay’cığımla karşılaşıp selfie de çektik tabii)

donal-skehan-elif-tanverdi-nilay-ornek

hem ingiltere’deki yapım ekibiyle hem de türkiye’deki danışman ekiple uzun mailleşmeler sonucunda, bizim önerilerimiz ve onların istekleriyle şekillenen, kısa ama yoğun bir rotamız oldu. 4 gün boyunca ellerimizde fotoğraf makinaları ve telefonlar, peşimizde kameraman, sesçi ve yönetmenlerle istanbul’un altını üstüne getirip leziz yemekler denedik ve yaptık. Donal da benim gibi sosyal medya canavarı çıktı üstelik. beğendiğimiz bir manzarayı kim daha önce snapchat’e koyacak, instagram’a hangi fotoğrafı kim atacak muhabbetlerine bile girdik :)

behind-the-scenes-donal-skehan-food-network-cizenbayan

Donal’ı Moda Van Kahvaltı Evi’nde kocaman bir kahvaltıyla karşıladım. burada tanıştık, kaynaştık, ona kahvaltı geleneğimizi anlattım ama çok doymaması gerektiğini de söyledim tabii.

Processed with VSCOcam with a7 preset

bütün programın 10 bölümünü burada çekse yine de bitmeyecek yemek kültürümüzün %1’ini tanıyacaktı sadece belki ama yine de daha yiyecek, tadacak çooook şey vardı! pek çok yabancı misafirim gibi Donal da bal kaymağa bayıldı, peynir çeşitlerine hayret etti ve çılbır’ı çok sofistike buldu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kahvaltıdan sonra atladık vapura ve Avrupa yakasında sokak lezzetlerini keşfe çıktık.

Processed with VSCOcam with c3 preset

beşiktaş Çarşı’da Karadeniz Döner ve Pide Salonu’nda Asım Usta’nın dillere destan dönerini,

donal-cizenbayan-turkish-doner

fatih’te Öz Kilis’in leziz sarımsaklı ve soğanlı lahmacunu ve yanında bol köpüklü buz gibi ayranını denedik.

Processed with VSCOcam with a8 preset

hatta Donal kendi lahmacun bile yaptı.

donal-skehan-foodnetwork-lahmacun-turkish-pizza-cizenbayan

ingiliz ekibin ısrarı üzerine Donal’ı kelle tandır yemeye de götürdüm Balık Pazarı’nda. Dünya tatlısı Orhan usta bize 90 yıllık baba mesleğini, balık pazarı’nın değişen çehresini anlattı ve elleriyle servis etti kelleyi.

cizenbayan-blogger-elif-tanverdi-donal-skehan-foodie donal-cizenbayan-kelle-followdonal

Donal Asitane restoranda 3 course’lu bir osmanlı öğünü hazırladı ve Karaköy Güllüoğlu’nda baklava bile yaptı! onu istediğim yere götürmeye vaktim olmasa da yol üstünde kokoreç de yedik. tüm bunların üstüne Aksaray Sofular Hamamı’nda asker lakaplı tellak Donal’a iyi ter attırdı.

Processed with VSCOcam with a5 preset

Bu son hamam sefası ona biraz fazla geldi sanırım. kıpkırmızı çıktı! içeride neler olduğunu ben de çok merak ediyorum ve program Ocak ayında Food Network kanalında yayınlandığında izlemek için can atıyorum.

Processed with VSCOcam with c3 preset

Donal’ın müthiş enerjisi, eğlenceli ekibi sayesinde harika zaman geçirdim ve tabii bir de bu işe çok ısındım. seyahat etmek, keşfetmek ve bir yandan program çekmek zor ama oldukça keyifli. belki bir gün ben de dünyayı gezip program yaparım <3

Programın vlog versiyonunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Eve Dönüş [yoga journal]

Eve Dönüş [yoga journal]

istanbul’u turist kafasıyla daha çok sevdiğimi sık sık söylerim. yaşamak için biraz çileli bir şehir ama turistlerin bayılmasını da çok iyi anlıyorum. geçtiğimiz hafta çok sempatik bir misafirim vardı ve onun sayesinde...

cizenbayan-elif-tanverdi-yoga-journal-eylul-ekim-turkiye-eve-donus

koca yaz bitti şimdi şehre dönme ve durulma vakti

koca yaz bitti şimdi şehre dönme ve durulma vakti

istanbul’u turist kafasıyla daha çok sevdiğimi sık sık söylerim. yaşamak için biraz çileli bir şehir ama turistlerin bayılmasını da çok iyi anlıyorum. geçtiğimiz hafta çok sempatik bir misafirim vardı ve onun sayesinde...

yaz-summer-2015-cizenbayan

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir