elifsziget

 

Festivale giderken en önemli kural hem şık hem de rahat olmak.

Ne tarz bir festivalsever olduğunuza göre şıklık ile rahatlığın oranları farklılık gösterebilir. Ben konserlerde en önde zıplayıp dans edeceğim diyenlerdenseniz rahatlık; müziği uzaktan duysam da olur alkışla eşlik ederim, ben festivalin ortamına geldim diyenlerdenseniz şıklık bir adım öne çıkabilir.

elifglasto

Festivalde her zamankinden daha çılgın giyinmek, her gün farklı bir moda bürünmek, saçınızı yıkanınca çıkan boyalarla farklı renklere boyamak, yüzünüze sim sürmek, çıkartmalar yapıştırmak, saçınıza değişik aksesuarlar takmak yani her zaman olduğundan farklı görünmek gibi bir şansımız var.

elifsziget2

Ben uçabildiğim kadar uçup normalde dışarda rahat rahat giyemeyeceğim giysilerimi festivallerde doya doya giyiyorum, kendimi sime falan buluyorum. Çok zevkli oluyor, size de tavsiye ederim.

sus

İngiltere’de çok oturmuş bir festival kültürü olduğundan insanlar festivallere birbirinden eğlenceli kostümlerle katılıyorlar. Herkesde bir rahatlık, kimin ne düşündüğünü umursamama hali var. Eğlenmeye geliyorlar. En rahat en eğlenceli kostüm ve giysilerini giyiyorlar. Amerika’da ise daha çok şıklık yarışı oluyor, ünlüler adeta festivallerde arzı endam ediyor. Henüz bir Coachella tecrübem olmadı ama genel izlenimim bu yönde. Avrupa festivallerinde ise rahatlık ön planda oluyor.

Rahat ve şık bluzlar, büstiyerler dışında bir diğer favorim ise grup ve festival t-shit’leri. Bütün gün giymeseniz bile konsere doğru üstünüze geçirebilirsiniz. Deli gibi terledikten sonra da hop çantaya:)

grup

İçimizden geldiği gibi giyinirken dikkat etmemiz gereken en önemli konu hava şartları. Gideceğiniz festivalin geçmiş yıllardaki hava olaylarına ve nasıl görüntüler çıktığına bakın. Zaten genelde bu şekilde o festivalin tarzı da belirlenmiş olur yıllar içinde. Ben Glastonbury’de uzun Hunter / Wellies botu olmayan, Sziget’te ise aşırı sıcak olunca üstünü çıkarabilmek için içine bikini giymeyen birini görmedim.

Kısacası hava tahminlerine göz atmadan evden çıkmayın. Pratik, size yük olmayacak parçalar seçerek hava koşullarına hazırlıklı olun. Ya çantanıza atabileceğiniz / asabileceğiniz ya da belinize bağlayabileceğiniz üst parçalarla rahat edersiniz.

elifduygu

Yine çok önemli konulardan biri de ayakkabı: Saatlerce ayakta duracağız, koşup hoplayıp zıplayacağız, düz ve rahat ayakkabıları tercih etmek gerekiyor. Topuklu ayakkabı fikrini aklınızdan tamamen çıkarın. Kalabalık ortamlarda ayağınıza basılma, içki dökülme ve yağmur yağması ihtimali sebebiyle sandaletleri de tavsiye etmem.

elifglasto1

Morhipo Blog’un Trendalarm bölümüne Rock’n Coke için hava durumuna ve sahne alan sanatçılara, müzik tarzlarına göre hem Cumartesi hem Pazar için ikişer farklı kombin hazırladım. Onlara da mutlaka göz atmanızı öneririm.

elifreading

Ben haftasonu alanda “işte bu olmuş” dediğim festivalin şıklarını yakalayıp sizler için Morhipo Blog’a bir festival stili postu hazırlayacağım. En şık benim diyenleri beklerim. Şimdiden iyi eğlenceler!

981292 10151493452675933_1840635868_o

festivalde hayatta kalma rehberi

festivalde hayatta kalma rehberi

  Festivale giderken en önemli kural hem şık hem de rahat olmak. Ne tarz bir festivalsever olduğunuza göre şıklık ile rahatlığın oranları farklılık gösterebilir. Ben konserlerde en önde zıplayıp dans...

festival

rock’n coke’un ardından

rock’n coke’un ardından

  Festivale giderken en önemli kural hem şık hem de rahat olmak. Ne tarz bir festivalsever olduğunuza göre şıklık ile rahatlığın oranları farklılık gösterebilir. Ben konserlerde en önde zıplayıp dans...

lunaparko

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir