dj

Müziği seviyorum. Tek bir tarzını değil üstelik. Bağlamayla, piyanoyla, gitarla, arpla ya da elektronik ekipmanlarla ve hatta bilgisayarla icra edilen güzel, kaliteli müziği seviyorum. O kadar seviyorum ki bir yerden sonra sevmek yetmiyor tabii.

Bugüne kadar bana bir konser için başka şehirlere uçacak, festivalden festivale gidecek, blog’umun kocaman bir bölümünü sırf ona ayıracak kadar yakın olan ama icraat konusunda işin hep pasif tarafında yer aldığım müzikle ilişkim artık boyut değiştiriyor.

Bu değişimin kaynağı içten gelse de aksiyona geçmem şu tweet’i attıktan sonra ‘neden olmasın’ diye düşünmemle başladı: “Geçimimi indie şarkılara house remix yaparak sağlamak isterdim.” Geçim sağlama meselesi şaka olsa da, gerçekten de sevdiğim iki tarzın buluştuğu bu şarkılardan yapabilmeyi çok isterdim.

Ne duruyorum dedim ve geçtiğimiz aylarda Ghetto’daki partimde yalnızca play tuşuna basıp evde hazırladığım playlist’teki şarkıları birbiri ardına çalma suretiyle icra ettiğim “DJ’ciliği” gerçekten öğrenmeye karar verdim. Şu sıralar ‘yağdı yağmur çaktı şimşek sen de mi Dj oldun ulan eşşoleşşek’ modeli türeyen DJ İDO ve benzerlerinden farkım, bu işi gerçekten bilip hakkıyla yapanlara da saygım olsun diye DJ’lik eğitimi alabileceğim yerleri araştırmaya başladım.

TPexTfZS1DG8juU5ubJPkdWr6X3M

Sonunda bu işi ciddiyetle ve sistematik bir şekilde; sıfırdan başlayıp en ince ayrıntısına kadar öğreten bir Workshop buldum. Workshop’u DBS Entertaintment Group veriyor. Yeri İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Lisesi’nin hemen karşısında. (Numarası da 0212 2498754) DJ’lik eğitimi 4 kurda tamamlanıyor. Benim geçtiğimiz ay başlayıp bir iki gün önce de mezun olduğum ilk kurda DJ’lik hakkında genel bilgiler, adım adım mix yapma, müzik tarzları anlatılırken bir yandan da üzerindeki bağlantılardan en ufak düğmeye kadar tek tek ekipmanlar tanıtılıyor; her dersin sonunda ders notları veriliyor. Toplam 24 saatten oluşan bu ilk kura ben 4 hafta boyunca haftada 3 gün hiç aksatmadan azimle gittim ve ilk kur sertifikamı aldım :)

Ekipmanı ve müziği oluşturan elemanları en ince ayrıntısına kadar tanıyarak ve bol bol miks yaparak geçen bu 4 hafta sonunda DJ’liğin ilk kurundan mezun oldum. Bize eğitimi veren Ersin şu an arkadaş ortamında, ev partilerinde rahatlıkla çalabileceğimizi söylüyor.

Devam edip etmeyeceğime, bu işi hobi seviyesinde bırakıp bırakmayacağıma ilk kur sonunda karar verecektim. Tam istediğim gibi sistematik bir eğitimle karşılaştığım DJ Workshopunun ilk kurundan o kadar keyif aldım ki Ocak ayında açılan ikinci kura da devam edeceğim. İkinci kurda arşiv hazırlama ve efektlerin kullanımları gibi konulara girecekmişiz. 2. kuru da bitirdikten sonra işin matematiğine değinilen 3. kura ve artık sahne duruşlarından kulüplerle anlaşma hazırlamaya kadar sizi profesyonel DJ’liğe hazırlayan 4. ileri DJ’lik kuruna da devam etmek istiyorum. Çünkü benim asıl hedefim bu 4 DJ’lik kurunu bitirip yine DBS Entertaintment  Group bünyesinde verilen prodüksiyon kurslarına katılmak. İşte o zaman gerçekten de Indie şarkılara house remix yapabilirim belki, kim bilir:)

100 1291

Şimdilik hayatıma yeni giren BPM, mixer, beat match kavramlarına bayılıyorum ve ilk kuru bitirdiğim için çok mutluyum. Diğer kurları da tamamlayarak hakkını vererek DJ’lik yapacağım günler içinse heyecanlanıyorum.

Eğer sizin de DJ’liğe merakınız varsa Cuma günü Tünel’deki Lokal’de benim kurslarına katıldığım DBS’in Yılbaşı Kokteyli’ne göz atabilir, eğitmenlerle tanışabilirsiniz. Kokteylden sonra DBS Entertainment Group’u tanıtıcı bir sunum, sunumdan sonra da workshoplardan mezun DJ’lerin çaldığı bir parti olacakmış. Eğer böyle bir kursa katılmayı düşünüyorsanız bu kokteyli ve partiyi kaçırmayın çünkü çekilişle katılımcılardan bir kişiye prodüksiyon bir kişiye de Dj workshop’u hediye edilecekmiş.

EDİT: 11 Şubat’ta açılacak Başlangıç Seviyesi DJ Kursuna, 17 Ocak’a kadar kayıt yaptıranlara %10 indirim varmış ayrıntılı bilgi için 0212 2498754’i arayabilirsiniz

2012 biterken

2012 biterken

Müziği seviyorum. Tek bir tarzını değil üstelik. Bağlamayla, piyanoyla, gitarla, arpla ya da elektronik ekipmanlarla ve hatta bilgisayarla icra edilen güzel, kaliteli müziği seviyorum. O kadar seviyorum ki bir yerden...

04 blog-bfc1afa6e7

kızlar babalarının prensesidir

kızlar babalarının prensesidir

Müziği seviyorum. Tek bir tarzını değil üstelik. Bağlamayla, piyanoyla, gitarla, arpla ya da elektronik ekipmanlarla ve hatta bilgisayarla icra edilen güzel, kaliteli müziği seviyorum. O kadar seviyorum ki bir yerden...

baba

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir