baslik

Açık havada Babylon keyfi yaşatan, bahara veda etmeli yaza selam vermeli şehir festivali Soundgarden 2013 geliyor!

Geçtiğimiz sene Park Orman’da çimenlere yayarak, plaklar ve ikinci el kıyafetler arasında gezerek ve leziz yemekler yiyerek baharın tadını çıkardığımız Soundgarden bu sene de 25 Mayıs’ta yine aynı yerde Kings of Convenience, DeVotchKa, Molotov Jukebox, Ilhan Erşahin’s Istanbul Sessions, BaBa ZuLa, Sattas ve daha birçok sanatçıyı misafir ediyor. Yani Babylon ahalisi, bu yıl da açık havada toplanıyor. Siz şimdiden üç farklı sahnede yerli ve yabancı grupların performanslarının yanı sıra gerçekleşecek yan etkinliklerle ormanda coşkulu bir güne hazır olun!

Ben de Cumartesi günü elimde iphone’umla festival modasını takipte olacağım üstelik. Yine Mavi’nin instagram ve twitter hesabını ele geçirip en şık ve renkli kombinleri sizinle paylaşacağım. Siz de orada olacaksanız festival modasına ortak olmak çok kolay: tek yapmanız gereken #ilovemavi hashtag’i ile yerinizi söyleyip konser outfitinizi göstermek. Festival günü ve öncesinde Mavi’nin sürprizleri için twitter ve instagram’da takipte kalın derim:)

Öncesinde geçen seneki Soundgarden notlarına ve fotoğraflara göz atmayı da unutmayın!

Photo 26.05.2012 16 22 04

Cıvıl cıvıl ortamı ve festival modası SoundGarden’ın vazgeçilmezleri. Ama müzik de ikinci plana atılacak cinsten değil. Gelin bu sene Soundgarden’da sahne alacak isimleri biraz tanıyalım. İşte Babylon Soundgarden’ın Ana Sahne konukları:

Simon&Garfunkel ile karşılaştırılan Norveçli indie-folk pop ikilisi Kings of Convenience

I’d Rather Dance With You by Kings of Convenience on Grooveshark

Farklı enstrümanlarla renklendirilmiş, tam bir festival grubu olan gypsy punk grubu DeVotchKa 

Sunshine by DeVotchKa on Grooveshark

Gypsy’den swing’e, latin soul ve calypso’dan disco’ya yayılan müzikleriyle gypstep tarzının yaratıcısı Molotov Jukebox 

Don’t Panic by Molotov Jukebox on Grooveshark

Dünyaca ünlü saksafoncu İlhan Erşahin’nin Istanbul gece hayatının eklektik ruhunu kendi tarzında tercüme ettiği, jazz, rock, etnik ve dans unsurlarını harmanladığı projesi İstanbul Sessions

Bosphorus by Ilhan Ersahin on Grooveshark

Geleneksel halk müziğinden beslenen ve müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştirip saykadelik, elektronik ve funk bir imza atan BaBa ZuLa

Reis by Baba Zula on Grooveshark

Türkiye’nin ilk root reggae grubu Sattas

Eskitilmiş by SATTAS on Grooveshark

Ana Sahne’nin dışında Park Orman’ın gizli bahçesi niteliğindeki ağaçlarla çevrili alanda yer alacak Red Bull Music Academy sahnesi; Beardyman, Kabus Kerim, Da Poet, Tufan Demir, Gado Gado, Dalt Wisney & Kirazve Ahu’nun performanslarıyla 3 bin kişilik dev bir dans alanına dönüşecekmiş.

Babylon Soundgarden ile müziği destekleyen yan etkinlikler de var. Support Vinly serilerinin daimi konuk plak dükkanı Kontra Records, Babylon Lounge’da her ayın ilk Cuma’sı Electro Swing partisi ile hünerlerini sergileyen İstanbul Lindy Hoppers dans topluluğu, Babylon’u üzerinde, yanında taşımak isteyenler için Babylon ve Babylon’un beğendiklerinden oluşan ürünlerle Babylon Pazarı, festivalin renklerine uyumlu olmak için Vücut Boyama ve çok daha fazlası Babylon Soundgarden’da olacak.

Bir de Cumartesi günü Soundgarden’a doyamayan, hızını alamayanlar için Soundgarden’ın after party’si niteliğinde yepyeni bir etkinlik daha var: Pazar Pazar Babylon‘da brunch ve müzik dolu bir güne hazır olun. Ayrıntılar burada.

 poster

ANA SAHNE

Sattas: 14.30
BaBa Zula: 16.00 
Ilhan Erşahin’s Istanbul Sessions 17.30 
Molotov Jukebox 19.15 
Kings of Convenience 20.30 
DeVotchKa 22.15 

2. SAHNE
RED BULL MUSIC ACADEMY PRESENTS

Ahu – 14.00
Tufan Demir – 15.00 
Dalt Wisney & Kiraz – 16.15 
Gado Gado – 17.30 
DA POET – 18.45 
Kabus Kerim – 20.00 
Beardyman – 22.00

PARTİ SAHNESİ

Cowboys & Aliens – 14:00
Kulakkurdu Ohrwurm – 15:15
EL G (ZZK Records) – 16:30
Mehmet Tez- 17:30
Radyo Eksen Session – 18:45
Ahmet Musluoğlu – 21:45
Oldies But Goldies – 22:45

SHAKE & ROLL STAGE 

DJ Barthez – 14:00 
Tobumusikizm – 16:00 
İstanbul Lindy Hoppers (Swing) 18:30 
Style-İst – 21:45

anne ben menajer oldum!

anne ben menajer oldum!

Açık havada Babylon keyfi yaşatan, bahara veda etmeli yaza selam vermeli şehir festivali Soundgarden 2013 geliyor! Geçtiğimiz sene Park Orman’da çimenlere yayarak, plaklar ve ikinci el kıyafetler arasında gezerek ve...

theawaydayslogo

electronica festival 2013

electronica festival 2013

Açık havada Babylon keyfi yaşatan, bahara veda etmeli yaza selam vermeli şehir festivali Soundgarden 2013 geliyor! Geçtiğimiz sene Park Orman’da çimenlere yayarak, plaklar ve ikinci el kıyafetler arasında gezerek ve...

highlight01

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir