anasahne

Kısa kısa Babylon Soundgarden notları…

 • Bu sene festival hashtag’inin #bsgistanbul olmaması sevindiriciydi.

 • Festivale tam vaktinde gelemediğim için uzun zamandır dinleyemediğim Sattas’ı kaçırdım.
 • Toplam 4 sahne vardı. O kadar dolu bir programdı ki koşturmaktan Shake & Roll sahnesine göz atamadım bile.

ben

 • Parkorman’a 3 gibi gelip hava kararıncaya kadar en şık katılımcıları fotoğraflamaya uğraştım. Mavi ile daha önce de RHCP konserinde yaptığımız bu iş yine oldukça keyifliydi. Soundgarden’da coachella’yı aratmayacak görüntüler yakaladım:)

No images found.

 • Bu fotoğraf çekimi sırasında müzik hiç bana hitap etmese de çoğunlukla ana sahnenin bulunduğu alandaydaydım. Sevmedikleri müziğe yüksek sesle maruz kalan ve müziğin sesini kıs evladım diyen anneleri anlamış olabilirim.
 • Gün boyunca alanda farklı sahnelerin yanısıra pek çok aktivite de vardı. Langırt, Mavi standındaki t-shirt tasarımı, lobut çevirenler, photobooth ve silent disco bunlardan bazıları. Benim reşarj noktam olan Mavi standının önü elişi sınıfı gibiydi ama süper tasarımlar çıktı.

shirts

 • Gündüz gelip minderlere yayma kafasını çok seviyorum.
 • Yemek oldukça çeşitli ve güzeldi. Fiyatlar UK standartlarında olsa da festival için normal karşılanabilir sanırım. Gündüz pek sıkıntı yoktu ama akşama doğru yemek standlarının önünde çoook kuyruk vardı yine.

 tshirt

 • Bir kuyruk vakası da tuvaletler tabii her zaman olduğu gibi. Özellikle de kızlar tuvaletinde. Ben de kızım ve gerçekten 30 saniyeden uzun ne yapıyorlar o pis tuvaletlerde anlamıyorum. KIZLAR TUVALETTE N’APIYOSUNUZ?????
 • Toi-rent konusuna hiç girmek istemiyorum. Yeni bi teknoloji lazım. İnsan gibi yaşamak bizim de hakkımız. Reading’de o tuvaletler 3 gün boyunca nasıl bal dök yala modudaydı bilim adamları araştırsın. Biz de istiyoruz.

ortam

 • Radyo Eksen DJ’leri ve Mehmet Tez’in performans sergilediği ufak bir sahne olan Parti sahnesi 5.30’a kadar devam etti. Ses ana sahne sebebiyle çok iyi değildi ama idare etti.
 • Fotoğraf çekme işim bitince kendimi Red Bull Music Academy Stage’e attım. Gerek ortamı, gerek müziği, gerekse daha insancıl yemek sıralarıyla festivalin vahası burasıydı bence. Gado Gado ve Beardyman favorilerim oldu.

redbull

 • Ana sahnede beklediğim tek grup olan Kings of Convenience saat 8.30’da sahnedeydi. Festivalin kalabalığı ve uğultular sebebiyle birkaç şarkı sonra ‘ne tarz bir konser izlediğinizi biliyor musunuz? sadece iki gitar ve iki ses ile müzik yapmaya çalışıyoruz’ dediler ama bizim seyirci onu bile duymadı pek, belki de İngilizce anlaşılma oranı düşüktür?

koc

 • Bu bir festival tabii ki, hele ki Türkiye’de insanların sessiz olmasını beklemek pek iyimser bir davranış, bu tarz festivallere azımsanamayacak bir kitlenin müzik dinlemekten çok ortam yapmaya gidildiğini hepimiz biliyoruz. Yine de çalan grup hakkında birazcık bilgilendirilseydi insanlar belki de daha hassas davranırlardı diye düşünüyorum. Örneğin Babylon’daki konserleri ‘sessiz konser’ oluyor bu grubun.
 • Sonuç olarak hava şahane, ortam güzel, festival güzeldi. Bütün eş dost orada olunca eğlenmemek mümkün değil.

obenlerle

 • Red Bull sahnesinde müzik bitince çıkışa doğru yöneldik ve Silent Disco’da sessiz sessiz kopan insanları görüp baya bir eğlendik. Sıra olmasa bi tur da orada dans edip öyle giderdik eve.
 • Parkorman’dan çıkıp metroya yürüdük ama haftasonu olmasına rağmen metro yoktu. Ben 1 Mayıs’larda bütün toplu taşımaları iptal edip gayrıresmi bir sokağa çıkma yasağı uygulayacak kadar halkı önemseyen bir vali olsaydım on binlerce gencin katıldığı Maslak’taki bu festivalin hatrına bir gecelik metroyu bir iki saat uzatırdım, herkes de evine rahat rahat dönerdi. Birbirine zarar vermeden müzik dinleyip eğlenen gençler olarak kafamız biraz kıyak diye istenmiyoruz ya bu memlekette, üvey evlat gibi hissediyor insan kendini. Kötü insanlar değiliz biz hepimiz vatana millete hayırlı gençleriz. Müzik dinleyip eğlenmeyi seviyoruz o kadar.

IMG 0182

 • Festival çıkışı toplu taşıma yok. Taksi falan da yok. Fena! Biz 4-5 kişi şansa bir minibüse otostop çekip daha ileri gidip oradan bir taksi bulup geçebildik Taksim’e. Geceyi inanılmaz güzel pideleri, çorbaları, lahmacun ve cacığı olan Cihangir’deki Kardeşler Pide’de noktaladık.

The Great Escape

The Great Escape

Kısa kısa Babylon Soundgarden notları… Bu sene festival hashtag’inin #bsgistanbul olmaması sevindiriciydi. Festivale tam vaktinde gelemediğim için uzun zamandır dinleyemediğim Sattas’ı kaçırdım. Toplam 4 sahne vardı. O kadar dolu bir...

greatescape 2013-678x183

Glastonbury 2013

Glastonbury 2013

Kısa kısa Babylon Soundgarden notları… Bu sene festival hashtag’inin #bsgistanbul olmaması sevindiriciydi. Festivale tam vaktinde gelemediğim için uzun zamandır dinleyemediğim Sattas’ı kaçırdım. Toplam 4 sahne vardı. O kadar dolu bir...

glasto

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir