brooklyn-brunch-five-leaves-cizenbayan

Ocak ayında The Story of Seven‘da yayımlanmış Brooklyn’in En Havalı Brunch Mekanları adlı yazım (bunun gibi daha pek çok konuda ilham verici ve özgün yazı için The Story of Seven‘ı ziyaret etmeyi unutmayın)

Manhattan’ın çok hızlı ve aceleci ruhuna kıyasla Brooklyn’de daha yavaş akıyor hayat. Dev gökdelenlerin yerini yatayda uzanan ve geniş depoların aldığı ‘karşı yaka’da, takım elbiseyle bir yerlere yetişmeye çalışan hep hızlı hareket halindeki Manhattanlıların yeriniyse elinde soğuk sıkılmış yeşil sebze suyuyla yogaya girenler ve hayatı daha sakin yaşayanlar alıyor. Bu belirgin farklılıklar New York’un iki cazibe merkezi arasında yeme içme alışkanlıklarında da farklılıklar yaratıyor haliyle.

Brooklyn’de gece hayatı, içki, müzik, dans için seçenekler tabii muhteşem ama sanki bununa örtüşür gibi gün boyu kahvaltı servis eden ya da akşamüstü 4’e kadar harika brunchlar sunan mekanlardan da çokça var. Bunlardan en havalı 7 tanesini seçtim.

5 Leaves (18 Bedford Ave at Lorimer St)

Untitled-6-1

Daha önce kokteylleriyle de The Story of Seven için hazırladığım listeye konuk olan 5 Leaves brunch için Brooklyn ahalisinin en sevdiği adreslerden. İki sokağın kesiştiği köşede, sokağın şeklini alan dar restoranda az sayıda masa olduğundan ve burada yemek yemek de oldukça keyifli olduğundan biraz sıra beklemeniz muhtemel. Rezervasyon almıyorlar ama isminizi yazdırıp bir tur atabilirsiniz. Menüden favorilerimiz brüle greyfurt, avokadolu tost ekmeği ve ‘big breakkie’ yani büyük kahvaltı tabağı. Yanında büyük bir Bloody Mary ve kahve de unutulmamalı.

Cafe Mogador (133 Wythe Ave btwn N 7th & N 8th St)

magador2

Brooklyn Willamsburg’un Fas ve Akdeniz esintili mekanı saat 4’e kadar brunch sunuyor. Burası da çok popüler olduğundan özellikle hafta sonları biraz sıra beklemeniz gerekebilir ama merak etmeyin 5 Leaves’den daha çok masası olduğu için sıra hızlı ilerleyecektir. Mogador’daki favorilerimiz Morrocan Eggs ve bütün omletler!

12 Chairs (342 Wythe Ave at S. 2nd St)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Güney Williamsburg’da dünya mutfağından kahvaltılıkların yanında Orta Doğu’dan ve özellikle İsrail’den lezzetler sunan ve bütün gün kahvaltı servis eden tatlı mı tatlı bir mekan. Öğlen labne, kuskus, dolma yaprak sarmaları, pita yanında kebaplar servis ediyorlar. Kahvaltıda ise bolca İsrail spesiyalitesinin yanında en sevdiğimiz lezzet mantarlı ve soğanlı omlet oldu.

Egg (109A N 3rd St at Berry St)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Egg yani yumurta Williamsburg’un bu aralar en popüler sokaklarından birinde yer alıyor. Tüm gün organik ve doğal kahvaltı servis ettiğinden geç kahvaltı severlerin oldukça tercih ettiği bir mekan. Bekleme süresi minimum bir saat ve çok popüler tüm mekanlar gibi rezervasyon kabul etmedikleri gibi içerde boş masalar olsa da sizi oturtmak için hiç acele etmiyorlar. Acıktıkça acıkıyorsunuz. Masalarda masa örtüsü ya da servis yerine beyaz kağıt ve pastel boyalar var. Leziz kahvaltınızı beklerken yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Menüdeki favorilerimiz Eggs Rothko ve 2 Eggs any style. (Biz scrambled söyledik).

Cubana social (70 N 6th St btwn Wythe & Kent Ave.)

Ekran-Resmi-2016-01-21-13.28.03

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCOcam with a8 preset

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brooklyn’deki pek çok mekan gibi eski bir fabrikadan bozma Cubana Social’de Williamsburg’u orta yerinde otantik Havana atmosferi yaşamak ister misiniz? Akşamları canlı müzik de olan yüksek tavanlı loş restoranda Latin Amerika usulü börek Empanada’lar ve kokteyller çok popüler. Brunch menüsünde yer alan 1 fiyatına 2 Mimosa favorilerimizden.

House of Small Wonder (77 N 6th St at Wythe Ave)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Houseofsmallwonder2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İçinde ağaç olan mekanlara bayılıyorum. Williamsburg’daki bu küçük Japon kahvaltıcısı da bunlardan biri. İsmiyle bile gönülleri fetheden House of Small Wonder’da tüm gün kahvaltı servisi var. Kart kabul etmiyorlar ama mekanda bir ATM makinası var. Hafta sonu çok kuyruk olsa da hafta içi daha sakin. Lavanta lattesi ve croissant’ı leziz.

Eagle trading co. (258 Eagle St. at Franklin)

Processed with VSCOcam with a7 preset

733743_367834666665406_744993838_n

Listede bir de klasik amerikan kahvatısı olsun dedik ve erken gitmezseniz ‘kalmadı’ cevabıyla karşılacağınız Bagel’ları ve iyi kahvesiyle Eagle Trading Co.’yu son sıradan ekledik! Bagel dışında omletleri ve mini slider’ları da denemeye değer ama mekanın asıl olayı kahveleri!

New York’ta nevi şahsına münhasır 7 kokteyl bar [the story of seven]

New York’ta nevi şahsına münhasır 7 kokteyl bar [the story of seven]

Ocak ayında The Story of Seven‘da yayımlanmış Brooklyn’in En Havalı Brunch Mekanları adlı yazım (bunun gibi daha pek çok konuda ilham verici ve özgün yazı için The Story of Seven‘ı ziyaret etmeyi unutmayın) Manhattan’ın...

new-york-cocktail

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir