Processed with VSCO with c9 preset

İşimin aslında gerçek mesleğim olan mimarlıkla kesiştiği zamanlara bayılıyorum :)

Geçtiğimiz gün akıllı evlerde kullanılan programlanabilir, yönetilebilir ve çevreye saygılı akıllı klozet sistemlerini incelemek üzere Grohe Live Center’a davet edildim. Grohe sürdürülebilirlik, teknoloji, kalite ve tasarım konusunda ilgiyle takip ettiğim, hayatta hiç beklemediğimiz alanlarda konfor yaratan ve insana kendini iyi ve önemli hissettiren de bir marka. O yüzden daveti heyecanla kabul ettim.

grohe-arena-sensia-1

Showroom’da tanıştığım ve akıllı özellikleriyle büyüleyen klozet sistemi GROHE Sensia Arena, diğer GROHE ürünleri gibi, GROHE’nin kendi tasarım ekibi tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş. Çok teknolojik ürünler gibi kullanması aşırı zor değil, saf ve yalın bir tasarıma sahip oluşu ilk etapta en çok hoşuma giden özelliği oldu.

grohe-sensia-arena

Hava karardıktan sonra banyo içinde yönünüzü bulmanızı sağlayan gece aydınlatmasından otomatik açılma ve kapanma özelliğine kadar, her biri sizinle ilgilenildiğini ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan, hoş bir konfor hissi uyandıran, dikkatlice tasarlanan detaylar ve teknolojiler içeren GROHE Sensia Arena, aralarında IF, Iconic Awards ve Best of the Best gibi tasarım ödüllerinin de bulunduğu 12 farklı ödül kazanmış. Hiç şaşırmadım.

grohesensiaarena

grohe-sensia

Hepimizin günlük hayatta kullandığı ve üzerine pek de kafa yormadığı klozet sistemleri aslında gerek hijyen gerek sağlık gerekse çevre duyarlılığı açısından büyük öneme sahip. Programlanabilir, sizi tanıyan ve tercihlerinize göre kişisel temizliğinizi el değmeden yapabilen, kendi kendini temizleyebilen, sifonu otomatik çeken, su sarfiyatını önleyen, gerektiğinde klozet kapağını bile el değmeden kaldıran ve en tatlısı da arzuladığınız sıcaklıkta sui le yıkama yapabilen bir klozet sistemi. Hem de bu sistemi cep telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Tüm ayarlarınız orada kayıtlı!

intelligent-care
En son Seoul havaalanında ısıtmalı ve akıllı bir klozet sistemi görmüş ve içimden vay be adamlar yapıyor demiştim. Artık o teknoloji buralara da gelmiş ve hatta akıllı ev sistemleriyle donanan konut ve otel projelerinde kullanılmaya başlanmış bile! Yarın zannettiğimizden de yakın!

GROHE tasarımı Japon Spa kültürünün Alman tasarım anlayışıyla birleştiği klozet sistemleriyle ilgili daha fazla bilgi için https://www.grohe.com.tr/tr_tr/banyonuz/grohe-shower-toilet/grohe-shower-toilet.html adresini inceleyebilirsiniz.

Processed with VSCO with c8 preset

Artık mimarlığı bıraktım ama kendime hayalimdeki evi tasarladığım zaman klozet sistemim hazır!

 

Video: Fener-Balat Rotasında 1 Gün [The Story Of Seven]

Video: Fener-Balat Rotasında 1 Gün [The Story Of Seven]

İşimin aslında gerçek mesleğim olan mimarlıkla kesiştiği zamanlara bayılıyorum :) Geçtiğimiz gün akıllı evlerde kullanılan programlanabilir, yönetilebilir ve çevreye saygılı akıllı klozet sistemlerini incelemek üzere Grohe Live Center’a davet edildim....

balat-coffee-and-guide

2017 biterken

2017 biterken

İşimin aslında gerçek mesleğim olan mimarlıkla kesiştiği zamanlara bayılıyorum :) Geçtiğimiz gün akıllı evlerde kullanılan programlanabilir, yönetilebilir ve çevreye saygılı akıllı klozet sistemlerini incelemek üzere Grohe Live Center’a davet edildim....

2017-biterken

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir