2012-09-21-3552

Dün beni zorlu bir görev bekliyordu. Şehirde 4 tane şahane aktivite: Kuruçeşme Arena’da Beirut, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da Duman ve Büyük Ev Ablukada, Ghetto’da ‘Ghetto the party with burusvilis‘ ve Peyote’de The Away Days. Sorun benden sadece bir tane olması. Yapılacak şey belli. Önce Kuruçeşme Arena ya da Harbiye Açıkhava, sonrasında birbirine 50 metre mesafede olan Ghetto ve Peyote arasında mekik dokumaca.

Beirut biletim yok. Yine de konsere nerdeyse 1 ay kala biletler sold-out olduğu için mutluyum; kendim için değil, müzik için. Sanatçı için de muhteşem bir motivasyon olsa gerek biletleri sold-out olmuş konserde çıkıp çalmak. Bizimle gurur duyuyorum İstanbul seyircisi. Tamam kendimle değil.

Herkes -biraz da sold out oldu diye- deli gibi Beirut bileti ararken kimsenin çıkıp flypgs.com’a baksana ehe ehe esprisi yapmaması da enteresandı. Ben içimden yaptım. Gidiş dönüş mü tek yön mü falan diye. Neyse.

2012-09-21-3551

Dün yağmur yağdı ya, bi ihtimal gitmekten vazgeçen var mıdır diye twitter’a bi yazayım dedim konser biletinize talibim diye, temiz kalpliyim heralde, gerçekten de bir arkadaşım görüp ‘fazla biletim var gel hadi’ dedi. Evde sevinçten halaybaşı; Büyük Ev Ablukada ve Duman’dan da otomatikman vazgeçmiş oldum.

Kuruçeşme Arena güzel konser alanı da kara yoluyla ulaşmaya çalışmak biraz zahmetli. Beşiktaş’tan Kuruçeşme’ye motor seferleri koymuşlar. Fiyatı 3 lira. 8:30’da tam saatinde kalktı. Rahat rahat gittik.

Oturarak izlenecek bir konser söyle deseler Beirut derim. Ama bizim biletimiz sahne önü. Tribünlerle sahne arasında sahne önü denen hınca hınç dolu alanın en arkasındayız, boy da kısa olunca sahneyi görmek mümkün değil. Tribünün en ucuna, en öndeki koltukların önüne çıkıp oturuyorum ben de. Şimdi sahne muhteşem görünüyor. 

Beirut hiç bekletmeden beklediğimden daha az kalabalık şekilde çıkıyor sahneye. Ses güzel, görüntü güzel, enerji güzel. Her türlü üflemeli çalgıyı şahane melodiler oluşturmak için kullanıp, 1 saat sakin sakin çalıp iniyorlar sonra da. Bis yapacakları kesin ama trafiğe kalmamak ve geceye devam etmek adına bu kadarı yeter diyip çıkıyoruz Kuruçeşme Arena’dan. Hemen bi belediye otobüsüne atlayıp 15 dakikada Taksim’e varıyoruz. Galiba bise kalmayarak iyi bir şey yaptık.

İlk durak Ghetto. Burada twitter’ın burusvilis‘i Güray, Ghetto’nun sosyal medya konseptli GHETTO the party serilerinden ilkine ev sahipliği yapıyor. İçeride bolca ‘fenomen’ olatrak adlandırılan insanlardan var. Sosyal medya aracılığıyla tanıştığımız insanlar demeyi tercih ediyorum ben. Pek sevmem ama name drop olayına girersek bu parti serisinin yaratıcısı İpek Atcan başta olmak üzere niyans, zodyaklı, kutupzencisi, samihazinses, cerilevis, prialterno, nivranar, dokuyanemre, iconjane, anlamarama, instagram’ın audiosoup’u Çiler, Mehmet Turgut, Gripin, MODEL gibi isimler in da haus. Ortam güzel.

Saat 12’yi geçince bir sürprizi var Güray’ın partisine gelenlere. Önce Gripin‘den Birol ve Murat’la birlikte çıkıyor sahneye. Daha sonra MODEL‘den Fatma ve Okan’a eşlik ediyor. Sadece Güray değil tüm Ghetto eşlik ediyor Fatma’ya Değmesin Ellerimiz söylerlerken. Zamanında Eskişehir’de barlarda gitar çalıp söyleyen Güray’ın bu yönünü bilmeyenler için hoş bir sürpriz. Daha sonra gitarını alıp kendi de şarkı söylüyor burusvilis. Sanırım önümüzdeki ay Ghetto the party serisinin ikincisine ev sahibi olacağımı da burdan çıtlatmaktan zarar gelmez. 19 Ekim’i şimdiden yazın bir yere. Çok eğlenicez.

Ghetto’dan Peyote‘ye tam zamanında yetişiyorum. Orta katta The Away Days güzel bir kalabalığa çalıyor. Dinleyenler arasında Sapan, Çetin Cem ve XOXO ajanları da var. The Away Days her dinlediğimde daha da iyi oluyor. Solist Oğuzcan’ın sesini vokaline çok benzettiğim ve hastası olduğum The Maccabees’den Pelican ve No Kind Words, Foals’dan Black Gold cover’larlarken kendimden geçiyorum. Yeni yayınladıkları EP’lerinden Dressing Room, Hands ve Dear Blender gibi bestelerinin yanısıra yepyeni bir şarkı olan Your Color’ı da ilk kez Peyote konserinde çalıyorlar.

Gece bittiğinde ‘şükürler olsun bugün de müziğe doyduk’ diyorum. Bu gece de Dogzstar’ın kapanışını mekanı yıkarak yapmayı vaat eden Club Bangkok‘la dansa doyar, 1 haftadır deli gibi çalışmanın acısını çıkarırım. İşin yoksa gelsene sen de?

RHCP

RHCP

Dün beni zorlu bir görev bekliyordu. Şehirde 4 tane şahane aktivite: Kuruçeşme Arena’da Beirut, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da Duman ve Büyük Ev Ablukada, Ghetto’da ‘Ghetto the party with burusvilis‘ ve...

2012-09-08-3032

ALL ORIGINALS PARTY

ALL ORIGINALS PARTY

Dün beni zorlu bir görev bekliyordu. Şehirde 4 tane şahane aktivite: Kuruçeşme Arena’da Beirut, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da Duman ve Büyük Ev Ablukada, Ghetto’da ‘Ghetto the party with burusvilis‘ ve...

van

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir