Her gittiğinde mutlaka yaptığın şey: Şehri bisikletle gezmek, Barselona’nın, güzel mimarinin ve Akdeniz havasının tadını çıkarmanın en iyi yolu.

En sevdiğin galeri / müze: CCCB’de enteresan sergiler oluyor, Barselona’daki sokak sanatının da hayranıyım.

En sevdiğin cafe: Farga! Kahveleri ve tatlıları nefis.

En sevdiğin bar: Geceye başlamak için favorim Bar Marseille, Barselona’nın en pis sokaklarından birinde gizli bir güzellik, buraya gittiğimde 19.yy’a geri dönmüş gibi hissediyorum.

En sevdiğin gece kulübü: Eklektik ambiansı, cool müzik ve dj’leriyle dans etmek için tercihim Sala Apolo. Pazartesileri ‘Nasty Monday’ partileri çılgındır.

Alışveriş için adreslerin: Paco Rueda Shop. Avrupa ve özellikle İskandinavya’dan genç tasarımcıların harika parçaları oluyor. Uygun fiyatları sebebiyle Zara ise vazgeçilmezim.

Ne yemeli / içmeli: Bocadillo ve şampanya için, 5€’ya yiyip içebileceğiniz Champagneria favorim. Şehirdeki en iyi tapas ve bira ise Cerveceria Catalana’da.

Şehrin soundtrack’i / filmi / kitabı: El Guincho – Bombay (Pop Negro).

Yılın en sevdiğin zamanı: Kesinlikle ilkbahar. Martın ortasından itibaren havalar ısınmaya başlar, milyonlarca turist şehre akın etmeden önce terasınızda bira keyfi yapabilirsiniz. 

BARSELONA YAZISINA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

barselona

barselona

Her gittiğinde mutlaka yaptığın şey: Şehri bisikletle gezmek, Barselona’nın, güzel mimarinin ve Akdeniz havasının tadını çıkarmanın en iyi yolu. En sevdiğin galeri / müze: CCCB’de enteresan sergiler oluyor, Barselona’daki sokak...

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir