Processed with VSCOcam with a2 preset

Kasım ayında The Story of Seven‘da yayımlanmış Avrupa’nın en özgür ruhlu şehri Amsterdam yazım: (bunun gibi daha pek çok konuda ilham verici ve özgün yazı için The Story of Seven‘ı ziyaret etmeyi unutmayın)

Avrupa’nın en özgür ruhlu şehri Amsterdam’da sabah kahvaltıdan gece dansa kadar 7 öneri

Processed with VSCOcam with a9 preset

Avustralya ve Güney Amerika’nın en leziz tatları Avrupa’da buluşursa ne olur? Bu sorunun cevabını özellikle hafta sonları brunch için kapısında ortalama 1 saat sıra beklemeniz muhtemel Bakers & Roasters’da bulabilirsiniz. Brezilya ve Yeni Zelanda usulü lezzetlerin yanında klasik ingiliz kahvaltısı da sunan Amsterdam’ın en popüler kahvaltıcılarından Bakers & Roasters’ta hem yiyecekleriniz hem de cıvıl cıvıl ortam beklediğinize değecek cinsten.

Alışveriş / Moda: United Nude Store

unnamed

Başarılı Hollandalı mimar Rem Koolhaas’ın kendi gibi mimar olan yeğeni Rem D. Koolhaas’ın zamansız ve kült ayakkabı markası United Nude macerası final projesini teslim ettiği sırada kendisini terkeden kız arkadaşı sebebiyle tasarladığı bir ayakkabıyla başlamış. Mimarlık eğitimi alan biri kendi içinde yine statik ve mukavemet gibi sorularacevap arayan avangart ayakkabı tasarımı konusuna nasıl yanaşır sorusunun cevabını birbirinden şık ayakkabıların uzayvari bir ortamda alışılmışın dışında bir ışık ve dinamizimle adeta sergilendiği United Nude mağazasında bulabilirsiniz.

Cafe: Cafe Brecht

Processed with VSCOcam with a2 preset

Sanki 20. yy Alman şiir ve tiyatrosunun en önemli ismi Bertolt Brecht’in oyunlarını yazdığı bir anda zaman durmuş; Amsterdam’da kanal kenarındaki bu minik dükkan şiirler, el yazısıyla yazılmış notlar, altın varaklı çerçevelerde klasik tabloların asıldığı sararmış duvarlar ve yırtık duvar kağıtlarını loş bir ışığın aydınlattığı, Alman tatlıları ve çeşit çeşit Alman birasının servis edildiği Cafe Brecht olmuş. Berlin’i hatırlamak ve 2. Dünya savaşı sonrası günlerini yaşamak isterseniz tavsiye ederiz.

Amsterdam’a özgü: De Dampkring

DAMPKRING

Oceans 12 filmiyle ünlenen De Dampkring, merkezi lokasyonu, konuya yabancı olanların her türlü sorusunu cevaplayan ve size kendinizi rahat hissettiren çalışanları ve sizi ormanın derinliklerinde gibi hissettirecek enteresan dekorasyonu ve sürekli camın önünde uyuyan şirin mi şirin kedi kadrosuyla bu ününün hakkını veren samimi bir coffeeshop. Amsterdam’a gitmişken bu ikonik yere mutlaka uğranmalı!

Restoran: Cannibale Royale

AMS

Hamburger ve Steak için son zamanlarda şehrin en iyisi olarak geçen ve 2 şubesi bulunan Cannibale Royale’de özellikle hafta sonu yemek yemeniz için önden rezervasyon şart. Yemek öncesi atıştırmalıkları ve pisco ya da viskiyle hazırlanan kokteylleriyle de kalbimizi kazanan mekan, ismiyle örtüşen bir tarzda karanlık, eski ve hafif ürkütücü objelerle dekore edilmiş.

Gece Kulübü: Closure

Processed with VSCOcam with c1 preset

Rahat kıyafetlerle disco, house ve techno müzik ve minimalistik ışıklar eşliğinde sabaha kadar dans etmeyi sevenlerdenseniz gerçek anlamda ‘underground’ bir kulüp olan Closure sizin yeriniz. Cuma ve Cumartesi geceleri dünyaca ünlü dj’leri dinleyebileceğiniz Closure’ın programı için http://closure-amsterdam.nl/events/ adresine göz atabilirsiniz

Bar: Struik

STRUIK

Closure’un hemen çaprazında yer alan Struik, mekanın hareketlenmesini beklerken birer içki yudumlamak ve yerel halka karışmak için ideal mekan. Salaş, rahat, loş, gürültülü ama alabildiğine orijinal!

Amsterdam

Amsterdam

Kasım ayında The Story of Seven‘da yayımlanmış Avrupa’nın en özgür ruhlu şehri Amsterdam yazım: (bunun gibi daha pek çok konuda ilham verici ve özgün yazı için The Story of Seven‘ı ziyaret etmeyi unutmayın)...

2012-10-27-5342

YORUMLAR

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir