adidas
Geçen sene yaz sonu Küçükçiftlik Park’ta ayıptır söylemesi çılgın ataraktan eğlendiğimiz all originals party bu sene bir ay gecikmeli ama bunu affettirircesine iyi isimlerle Hasköy İplik Fabrikası‘nda: Mark Ronson (DJ Set) ve Sam SparroMultitap, Solardip, Sapan, The Ringo Jets ve The Away Days’in yanısıra Radyo Eksen ve radioadidasoriginals.com DJ’leri ile müzik, moda, sanat ve tasarım dolu bir gün bizi bekliyor. Hadi gelin o gün dinleyeceğimiz grupları biraz daha yakından tanıyalım…

Mark Ronson:

Mark-1-mark-ronson-916200 1920_1357

Mark Ronson’a DJ / Müzisyen / Prodüktör demek yanlış olmaz sanırım. Farklı janrların en güzel örneklerini bir araya getirerek büyük kitlelere ulaştığı DJ’lik kariyerine söz ve müziklerini kendi yazdıktan sonra gitar, bas ve beat’lerini de kendi kaydettiği kendin pişir kendin ye tarzında bir albüm ve daha sonra Amy Winehouse, Christina Aguilera, Lily Allen ve Robbie Williams gibi isimlere prodüktörlüğü de ekledi. All Originals Party’de onu ilk etapta ünlendiren DJ’lik yönüyle izleyeceğiz ve eminim ki çok eğleneceğiz.

Somebody To Love Me by Mark Ronson & The Business Intl on Grooveshark

Sam Sparro:

Sam Sparro’nun Black & Gold şarkısını ilk dinlediğimde kendisini siyahi sanmıştım. Siz de öyle sanmayın diye hemen bi resmini patlatalım. Enteresan bir ses rengine sahip Sam, Avusturalyalı ama Los Angeles’da büyümüş ve müzik kariyerine Katy Perry gibi kilise korosuyla giriş yapanlar ekolünden. Estelle’in American Boy şarkısına yaptığı cover’la kalbimizde yer ettikten sonra ikinci albümüyle de bu yeri sağlamlaştırdı. Gelsin bir de canlı dinleyelim tam sevelim.

Sam-Sparro-Feature-620x380

Black And Gold by Sam Sparro on Grooveshark

Multitap:

ZREZKGRILKCQBULAFEGK

Üzerinde çok konuşmaya gerek olmayan bir grup Multitap, zaten herkes tanıyordur diye düşünüyorum. 2009’da solist Selim Siyami Sümer’in dans müziği prodüksiyon kategorisinde 1. olduğu Miller Music Factory’de kendisine oy veren jüri üyelerini haksız çıkarmayarak Multitap olarak hızlı bir yükselişe geçtiler. İlk albümlerinin prodüktörlüğünü de üstlenen Demet Evgar gruba son derece eğlenceli kliplerinde oynayarak da destek olunca geniş kitleler tarafından tanınmaları kaçınılmaz oldu. Festivaller, klipler, konserler derken ikinci albümleri Özel Birisin’i de yayınladıktan sonra kendine müzik piyasasında sağlam bir yer edindiler.

SAPAN:

Sapan-1

Bize Miller Music Factory’nin kazandırdığı bir diğer grup olan Sapan ayıptır söylemesi baya yakışıklı 3 genç adamdan oluşuyor. Bu yaz başı beraber gittiğimiz Miller Music Tour‘da tanıma şansına eriştiğim basçı Cihan ve solist Baykal şeker gibi çocuklar valla, özellikle kızlara duyrulur. Efes Pilsen One Love Festival’da büyük bir izleyici kitlesine çaldıktan sonra Hayal Bistro, Peyote gibi mekanlarda da konserlerine devam eden Sapan İngilizce, Fransızca ve Türkçe sözlü şarkılarıyla Türkiye’deki indie türünün enteresan örneklerinden. Gelip müziklerine kulak vermeniz önerilir.

The Away Days:

theadband

Babylon Newcomers Fest’te arz-ı endam ettikten sonra hızlı bir yükselişe geçen The Away Days yurt dışından prodüktörlerin de ilgisini çeken genç bir indie grubu. İlk EP’leri How Did It All Start’tan parçaların yanısıra Foals, The Maccabees, The Vaccines ve Bombay Bicycle Club gibi İngiliz indie gruplarından şarkılar da çaldıkları Hayal Kahvesi ve Peyote konserlerine devam eden The Away Days İplik Fabrikası’nda da pek çok yeni hayran edinecek gibi gözüküyor.

THE Ringo Jets:

ringo

Onları ilk olarak Babylon Newcomers Fest’te tanıyan gruba dahilim. Yaptıkları cayır cayır rock’n roll’la kalbimi çaldılar. Ben şahsen Mono Festival’da çok erken saatte güneş ve sıcak yüzünden hakettikleri ilgiyi gösteremediğim The Ringo Jets’e kendimi affettirmek için İplik Fabrikası’nda en önlerde çığlık atıyor olacağım. Çok çok iyiler, sakın kaçırmayın!

Solardip:

solardip

radioadidasoriginals.com‘da Pazartesi akşamları fakepakt adlı programını hazırlayan Yiğit’in sahnede canlı canlı çaldığı davullara Emir’in synth melodileri ve Duygu’nın enteresan vokalinin de eklenmesiyle kulaklarımızı bayram ettiren Solardip, Vice Magazine’de yayımlanan röportajları ve Exit Festivali de dahil olmak üzere farklı ülkelerde sahne aldıkları festival ve konserlerle ünleri yavaş yavaş yurt dışına da taşan bir elektro indie üçlüsü. Yabancı önemli isimlere yaptıkları remixler ve yine bir çoğu yurtdışından isimler tarafından yapılmış Solardip remixleriyle dikkate değerler. Gelip canlı izlemeniz tavsiye edilir.

power garage tv

power garage tv

Geçen sene yaz sonu Küçükçiftlik Park’ta ayıptır söylemesi çılgın ataraktan eğlendiğimiz all originals party bu sene bir ay gecikmeli ama bunu affettirircesine iyi isimlerle Hasköy İplik Fabrikası‘nda: Mark Ronson (DJ...

Power GaragaBand_ProYorumOylama_Banner2

SENSATION

SENSATION

Geçen sene yaz sonu Küçükçiftlik Park’ta ayıptır söylemesi çılgın ataraktan eğlendiğimiz all originals party bu sene bir ay gecikmeli ama bunu affettirircesine iyi isimlerle Hasköy İplik Fabrikası‘nda: Mark Ronson (DJ...

Sensation gorsel (1)

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir