ET

“Ayaklarım çok büyük değil ama, her şey ilk adımımla başladı. İleri doğru sakin, kararlı, tek bir adım. Ve öylece değiştim. Bedenim dört bir yöne doğru uzadı. İnce ellerim dünyanın öbür ucuna kadar uzandı, kollarım sardı yerküreyi, kucakladı. Ben dünyadaki herkestim. Yeryüzünden gelmiş geçmiş herkesin ilk adımıydım.

Yol çağırdı. Gittim. Sınadı. Hızlandım. Yavaşladım. Durdum. Bazen daireler çizdim. Tıkandığım da oldu. Düştüm. Dizlerim kanadı. Durmadım. Her adımım bir öncekinden daha güçlüydü. Her adım bir keşifti. Yeni yerler, yeni şeyler, kendim ve zamana dair. Bazen de yolları kendim yaptım. Yürüdüm ve önümde belirdi.

Çünkü hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, sokak aralarından, meydanlardan, sahillerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşadım. Yollar değişti, ülkelerden geçtim, gökyüzünün rengi döndü ve anladım ki hayatın görkemi hareketin özünden kaynaklanır.

Çünkü, çünkü… Çünkü esas olan harekettir. Öyleyse. Haydi! “Yolaçık / Hit the Road” 

Çok heyecanlıyım çünkü 24 Mart’ta teması ‘Yol(A)çık’ olan TedxReset’te kendi yola çıkma hikayemi, yolun bana neler kattığını, yolun sonsuz olanaklara açılan bir kapı olduğunu, kalbinizin sesini dinleyerek ve size has kendi yolunuzu yaratarak hayattaki gerçek amacınızı bulabileceğinizi anlatacağım =)

Peki TED ve TEDx nedir?

Kar amacı gütmeyen TED konferansları (Teknoloji, Eğlence ve Dizayn) yayılmaya değer fikirlerin geniş kitlelerle buluşması için 1984 yılından bu yana düzenleniyor. Şimdiye kadar Bill Clinton, Jamie Oliver, Bill Gates, Al Gore, Julien Assange, Bono, Stephen Hawking gibi isimlerin yayılmaya deüer fikirleri 15 dakikalık sunumlar halinde anlattıkları TED konferansları o kadar çok kişiye ilham verir ki, insanlar kendi bulundukları yerlerde benzer konferanslar düzenlemek isterler. Bunun üzerine TED, TEDx adıyla bu konferansların yerel olarak düzenlenmesi için onay ve lisans verir. Ben de Türkiye’ye çok sevgili Ali Üstündağ tarafından getirilen TEDxReset’te 24 Mart 2018 tarihinde ‘Yol: sonsuz olasılıklara açılan bir kapı’ başlığıyla konuşacağım.

TİM Show Center’da gerçekleşecek olan TEDxReset 2018 etkinlik biletleri Biletix‘de!

#ElifTanverdi ‘Yol: sonsuz olasılıklara açılan bir kapı’ başlığıyla 24 Mart TEDxReset 2018 sahnemizde #yolaçık’ıyor 1987 yılında doğan Elif Tanverdi, Avusturya Lisesi ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mimarlık bölümünü bitirdi. Tek başına seyahat etmeye 15 yaşında başlayan Elif hayatında farklı bir yol seçip, diploma projesi için sabahladığı bir gecede bir süre sonra işi ve hayatı haline geleceğini hiç hesaplamadan açtığı cizenbayan adlı sosyal medya hesapları ve blogunda tutkularını ve deneyimlerini dünyayla paylaşmaya başladı. 4 dilen bilen Elif bilgisayarı, kulaklığı ve akıllı telefonu olan her yerden çalışabildiği için ‘kira yerine uçak bileti’ mottosuyla evini boşalttı, eşyalarını sattı ve göçebe hayata adım attı. Elif bugün farklı tutkularını besleyen kariyerlerini bir arada devam ettirip hayatını kendi iç sesi pusulasında yaşamaya yaşamaya, merakla keşfetmeye, öğrenmeye, paylaşmaya ve ilham vermeye devam ediyor. TİM Show Center’da gerçekleşecek olan TEDxReset 2018 etkinlik biletleri için profildeki Biletix linkini tıklayın lütfen.

A post shared by TEDxReset (@tedxreset) on

 

2017 biterken

2017 biterken

“Ayaklarım çok büyük değil ama, her şey ilk adımımla başladı. İleri doğru sakin, kararlı, tek bir adım. Ve öylece değiştim. Bedenim dört bir yöne doğru uzadı. İnce ellerim dünyanın öbür...

2017-biterken

2018 Biterken

2018 Biterken

“Ayaklarım çok büyük değil ama, her şey ilk adımımla başladı. İleri doğru sakin, kararlı, tek bir adım. Ve öylece değiştim. Bedenim dört bir yöne doğru uzadı. İnce ellerim dünyanın öbür...

Screen Shot 2018-12-30 at 10.30.33 PM

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir