tumblr mramixzxOR1qmosjoo7_1280

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda 2012 biterken diye bir yazı yazmış, 2012’de başıma gelen önemli olayları hatırlarken, 2013’le ilgili kararlar almış, kendime hedefler koymuşum. Tam bir sene sonra o yazıyı okuduğumda hedeflerimden hangilerini başarmış olduğumu, hangilerinin uzağına düştüğümü, hatta bazılarını artık istemediğimi ve bazılarının ise hayal ettiğimden daha bile güzel sonuçlandığını görmüş oldum. Eğer imkanınız varsa alın elinize kağıt kalemi, yazın, yeni yıldan isteklerinizi, kendinize koyduğunuz hedeflerinizi not alın. Bir sene sonra bunları okuyup katettiğiniz yolları , değişen fikirlerinizi, ideallerinizi görmek gerçekten de hayatla ve neler istediğimizle ilgili önemli ip uçları içeriyor.

Geçen seneki yazıma çok kilo aldım diye başlamışım. O zamanlar ona takıkmışım demek. Madem öyle bu seneki ilk maddem de çok kilo verdim olsun. Nasıl başardığımı merak edenler şu yazıyı okuyabilirler.

2013’den yeni bir dövme istemişim, onu da gerçekleştirdim. 2014’ten de istediğim bir dövme daha :)

Daha çok müzik, seyahat ve daha çok festival dilemişim kendime.

Yılın 156 gününü seyahat ederek, şehir dışında geçirdim. 133 günü de ülke dışında.

18 şehir, 7 ülke gezdim, 2 ay başka bir ülkede yaşadım. 43 kez uçağa bindim. 1 kez uçaktan atladım. 4000 metre yükseklikten!

10’larca konsere ve 11 tane festivale gittim. Bu festivallerden 3’üne menajer, diğerlerine basın sıfatıyla gittim ve iş olmasına rağmen hepsinde çok eğlenmeyi başardım. SXSW ve The Great Escape’te grubumla, Glastonbury’de Occupy Gezi bayrağımızı sallarken direnişimizle gurur duydum.

Yani bu dileği de gerçekleştirdim sayılır. 2014’den daha çok müzik, daha çok seyahat, daha çok festival diliyorum o halde.

Çok müzik dinledim. Müzikle yaşadım. Müzik için seyahat ettim. DJ’lik yapmaya başladım.

Her şey müthiş değil tabii. 4 kez hastanelik oldum. 2’si alkolden. Hayatımda ilk kez ambulansa bindim.

Afrika’ya gittim. Safari yaptım. Doğal ortamında hayvanları gördüm. Azıcık şeye sahip olup gözleri kocaman parlayan çocuklar gördüm. Mutlulardı.

canlarim

Sahip olmak fikri üzerine çok düşündüm. Ne kadar az şeye sahip olursam o kadar özgür olacağıma inanmaya başladım. Bana yük olan ‘eşya’ları satmaya hatta vermeye başladım.

Polisten kaçtım. Üstelik hiçbir suç işlemeden.

Hiç tanımadığım binlerce insanla kardeş olduğumu hissettim. Hayatımda ilk defa yalnız olmadığımı hissettim.

Sinirlendim, öfkelendim, umutlandım, heyecanlandım, gaz yedim, tomadan su yedim, fikrimi haykırdım, en büyük kuvvetim hiç yanlış bir şey yapmamak ve sonuna kadar haklı olmaktı.

Ben sokaktayken önünde televizyon elinde telefon bana destek sağlayan, taktik veren annemle, erkek arkadaşımın başından vurulduğunu öğrenince pijamasıyla sokağa çıkıp boğaz köprüsünü yürüyerek geçerek tomalara göğüs geren kardeşimle, işini kaybetme pahasına doğru bildiğini söylemekten asla vazgeçmeyen babamla, korkuyu evde bırakıp sokağa dökülen arkadaşlarımla, hiç tanımadığı insanlara yardım eden evini açan yabancılarla gurur duydum.

Pek çok arkadaşımı daha çok sevdim.

Zor zamanımda yanımda olanları kalbimin çok değişik bir yerine yazdım.

Gençliğin ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anladım.

Hiç tanımadığım kardeşlerime ağladım. Dayak yediler, silahla vuruldular. Duvarlara yansıttılar fotoğraflarını konserlerde, boğazımda kocaman bir düğümle izledim.

aliismail

Bu sene tamamen blog’la haşır neşir oldum. Kendi hayatımla, şehir hayatıyla, gezdiğim gördüğüm yerlerle, gittiğim konser ve festivallerle, ilişkilerle ilgili yazılar yazdım. İlgimi çeken, beni heyecanlandıran, bunu paylaşmalıyım dediğim ne varsa paylaştım. İlham verdiğimi söyleyen mailler aldım ve mutluluktan havalara uçtum.

Çok inanarak severek projeler yaptım. Samsung’la Vazgeçenler Kulübü’nde yer aldım. Mavi ve Morhipo ile festival festival gezdim. Pegasus’la yeni şehirler keşfettim. Intel’le şehrin sesi, gözü oldum. Uludağ Premium ile Moda Haftası’nı takip ettim. Vodafone’la internet mi hızlı ben mi diye yarıştım. Neutrogena ile seyahat hakkındaki sorularınızı yanıtlamaya başladım. Hepsinden çok keyif aldım.

cihanla

Hayatımı değiştiren kararlar aldım. Sevdim, soğudum, küstüm, barıştım, ağladım, ayrıldım, beklemediğim anda aşkla tanıştım, gittim, bir parçam kaldı, geri geldim, uzaklarda yalnız kaldım, kendimi tanıdım, keşfettim, kaybettim, yeniden buldum, sorguladım, cevaplarını sevmediğim soruları da sordum, kendi sınırlarımı keşfettim, esnetebildiğim kadar esnettim duvarlarımı, dimdik durmayı öğrendim, başardım, bazen yenildim, yenildiğimde kabullenip devam etmeyi öğrendim.

Blog hayatıma müthiş tecrübeler ve insanlar katmaya devam ederken ben çok severek ve isteyerek okuduğum mimarlık mesleğimi de özlemeye başladım. İçten içe bir gün mutlaka dememe rağmen somut bir planım yoktu mesleğe dönmekle ilgili. Ama hayat karşıma bir fırsat çıkardı ve ben blogla mimarlığı bir arada yürütebilecek ve çok istediğim şehirlerde yaşayabilecek şekilde bir düzen kurdum kendime. Çok zor ama güzelliğinin bir kısmını da zorluğundan alan bu hayat için heyecanlıyım şimdi. 2 ay Berlin’de yaşadım geldim. 2014’e Güney Amerika’da başlıyorum.

elifkoltuk

Sonunda web sitemi yeniletiyorum. Daha temiz, daha hızlı daha güzel olacak umarım. 2014’ten en büyük istediğim blog ve mimarlığı güzel bir şekilde bir arada götürmeye, ilham almaya ve vermeye devam etmek. Daha sağlıklı yaşamak, daha organize olmak, kafamı daha da açmak, ön yargı adına ne varsa yıkmak, ilham almak ve vermek, paylaşmak, sevmek, daha çok sevmek…

Ben 2013’ü çok sevdim. 2014’ü de en az bu kadar seveceğime, yine hiç tahmin etmediğim, beklemediğim sürprizlerin karşıma çıkacağına inanıyorum.  İnanırsak olur bence.

İyi seneler!

günümüzün yeni ilişki modelleri, sizlerden gelenler

günümüzün yeni ilişki modelleri, sizlerden gelenler

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda 2012 biterken diye bir yazı yazmış, 2012’de başıma gelen önemli olayları hatırlarken, 2013’le ilgili kararlar almış, kendime hedefler koymuşum. Tam bir sene sonra o yazıyı okuduğumda...

glastomarriage

Yaz Gelmeden Şekle Şemale Girmenizi Sağlayacak 9 Yöntem

Yaz Gelmeden Şekle Şemale Girmenizi Sağlayacak 9 Yöntem

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda 2012 biterken diye bir yazı yazmış, 2012’de başıma gelen önemli olayları hatırlarken, 2013’le ilgili kararlar almış, kendime hedefler koymuşum. Tam bir sene sonra o yazıyı okuduğumda...

IMG_2184

YORUMLAR

Şu an hiç yorum yok.

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir